Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA – 27 grudnia 2020 r.

Składajmy Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, Który zamieszkał wśród nas i jest dla nas realnie obecny w Eucharystii. To ten sam, który stał się Człowiekiem i teraz jest sakramentalnie obecny między nami, aby udzielać nam swojego życia.

1. Niedzielą – Świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – rozpoczynamy kolejny tydzień Okresu Bożego Narodzenia i dni Oktawy Bożego Narodzenia.
W dniu dzisiejszym wspominamy również św. Jana – Apostoła i Ewangelistę. Z racji Święta św. Jana błogosławi się wino. Za chwilę to uczynimy, a po Mszy Św. zapraszam do symbolicznego skosztowania poświęconego wina św. Jana.

2. We wtorek Msza Św. w Zębowie, w środę w Pałowie.

3. Kancelaria Parafialna czynna w środę od godz. 19.oo.

4. W czwartek – w ostatni dzień roku kalendarzowego wspominać będziemy Patrona naszej Parafii – św. Jana Bosko.
Od godz. 16.oo w Sycewicach – adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.oo Msza Św. w intencji Parafian, a po Mszy – Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku. Zapraszam serdecznie nie tylko mieszkańców Sycewic.

5. W piątek 1 stycznia 2021 r. przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jedno z tzw. Świąt Nakazanych, kiedy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Tego dnia Msze Święte: w Zębowie o godz. 10.oo; w Pałowie o godz. 11.3o; w Sycewicach o godz. 13.oo (NIE MA MSZY o GODZ. 8.3o !!!)

6. W sobotę 2 stycznia, z racji Pierwszej Soboty Miesiąca – spotkanie Żywego Różańca w Sycewicach o godz. 16.15; o godz. 17.oo Msza Św.
Odwiedziny chorych będą w sobotę 9 stycznia.

7. W przyszłą niedzielę 3 stycznia spotkanie Żywego Różańca po Mszy Św. w Zębowie i Pałowie.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone tacę oraz za przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia

SYCEWICE:
24 grudnia 2020 r.  NA ŚWIĘTA
Annie ŻUREK i Lucynie OSTROWSKIEJ
Raz jeszcze dziękuję p. Jerzemu JURA za przygotowanie tegorocznego Żłóbka; p. Piotrowi MORGAŚ – Leśniczemu za choinki; p. Małgorzacie ŻUREK za prowadzenie SCHOLI i dziewczynom ze Scholi za upiększenie swoim śpiewem Pasterki.; p. Henrykowi KOWAL za przyozdobienie Plebanii.
Dziękuję również za życzenia nadesłane mail-owo czy sms-owo.

3 stycznia 2021 r.
Patrycja MACIEJEWSKA, Danuta KŁUDKA, Małgorzata POSZKE

ZĘBOWO:
24 grudnia 2020 r.  NA ŚWIĘTA
Edyta KOBZDEJ, Sabina BRZOZOWSKA
p. Markowi ZAKRZEWSKIEMU – Leśniczemu za choinki oraz wszystkim, którzy natrudzili się przy świątecznym ozdabianiu kościoła

3 stycznia 2021 r.
Małgorzata WINIARSKA, Marzena SAK

PAŁOWO:
24 grudnia 2020 r.  NA ŚWIĘTA
Marcinowi, Oskarowi, Marcie, Marcelowi, Nikodemowi PACAK, Krystianowi, Dominikowi i Mateuszowi SZCZEPAŃSKIM
oraz wszystkim, którzy natrudzili się przy świątecznym ozdabianiu kościoła

3 stycznia 2021 r.
Ilona SŁODZIŃSKA, Iwona SŁODZIŃSKA

9. Polecam kolejnego, tym razem podwójnego Gościa Niedzielnego (w cenie 10 zł.), a w nim: Dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa; O świętych, którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce; oraz Litania do Dzieciątka Jezus.

10. SPOTKANIE  KOLĘDOWE  RODZIN  PARAFII  w  KOŚCIELE
Zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego dotyczącym zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie epidemii koronawirusa w najbliższym roku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej nie odbędzie się wizyta kolędowa w tradycyjnej formie.
Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach, będzie wieczorna Msza Św. dla mieszkańców poszczególnych ulic lub miejscowości. Intencją tej Mszy Św. będzie modlitwa za zaproszonych danego dnia Parafian.
Podczas Mszy Św. będzie okolicznościowa homilia oraz odmówiona będzie modlitwa błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi.
Będzie także poświęcona woda, którą po poświęceniu będzie można zabrać do domów. Po liturgii będzie kolędowanie oraz rozmowa, poruszająca bieżące kwestie parafialne.
Będą również rozdane modlitwy do odmówienia w domach.
Dokładny plan tegorocznej KOLĘDY podam w przyszłą niedzielę, a w najbliższych dniach umieszczony będzie na parafialnej stronie internetowej.
SPOTKANIA  KOLĘDOWE  w  KOŚCIELE  ROZPOCZNĄ  SIĘ  w  PONIEDZIAŁEK  4  STYCZNIA.

11. Obfitości Bożych łask życzę Jubilatom i Solenizantom tygodnia.
Wszystkim zaś Wam – Drodzy Parafianie – abyśmy od naszego Pana otrzymywali niewyczerpane łaski potrzebne do wiernego wypełniania nauki, którą przyniósł nam Jezus.

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz