Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedziela Zwykła 17 stycznia 2021 r.

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara przygotowuje nasze serca do pełnienia Woli Bożej w codziennym życiu i oczyszcza nasze intencje i pragnienia. Każdy człowiek od momentu Chrztu Świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego Woli i głoszenia prawdy.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 2 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.
Ks. Biskup Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawirusem. Przebywa w szpitalu i jest poddawany standardowym procedurom medycznym, – czuje się dobrze – jak napisał w komunikacie Ks. Biskup Krzysztof WŁODARCZYK.
Ks. Biskup Edward serdecznie dziękuje za modlitwy w Jego intencji. Przesyła zapewnienie o modlitwie i duchowej łączności ze wszystkimi chorymi. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Diecezjalnym oraz o wszystkich zmagających się z chorobą i pracujących z chorymi.

2. Od 18 – 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. W naszej Diecezji wydarzenie centralne tego tygodnia zaplanowane jest w darłowskim kościele oo. Franciszkanów – 25 stycznia 2020 r. o godz. 18:00.

3. Msze Święte Kolędowe w Sycewicach w poniedziałek i wtorek. Nie będzie Mszy w środę, czwartek i piątek.

4. Kancelaria Parafialna czynna w środy od godz. 19.oo.

5. W sobotę Msza Św. w Sycewicach o godz. 17.oo

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
17 stycznia 2021 r.
Katarzyna WOŹNIAK, Irena WOJTERA, Halina SZELĄG

24 stycznia 2021 r.
Justyna WITTE, Jolanta KOWALSKA, Mariola OWCZAREK
Za tydzień w niedzielę 24 stycznia – taca na ogrzewanie kościoła

ZĘBOWO:
17 stycznia 2021 r.
Andżelika BORKOWSKA, Natalia BORKOWSKA

24 stycznia 2021 r.
Irena PRZYBYLSKA, Mirosław SUDOŁ
Za tydzień w niedzielę 24 stycznia – zbiórka ofiar na ogrzewanie kościoła

PAŁOWO:
17 stycznia 2021 r.
Małgorzata WOJCIECHOWSKA, Anna CIESIELSKA

24 stycznia 2021 r.
Małgorzata WÓJCIK, Alicja WÓJCIK

7. W przyszłą niedzielę 24 stycznia obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Chorwacją, -którą nawiedziło trzęsienie ziemi – oraz zbierane będą do puszek ofiary na pomoc dla Chorwacji.

8. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: O tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie; Jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.

9. Obfitości Bożych łask życzę Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Wszystkim zaś Wam – Drodzy Parafianie – dobrej i spokojnej niedzieli.

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz