Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23 maja 2021 r.

„Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – powiedział Jezus do Uczniów, zapowiadając Zesłanie Ducha Świętego. Owocami Ducha są: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”. Radujmy się w Duchu Świętym. On nas doprowadza do prawdy o nas samych.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny.
Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Majowych.
W przyszłą niedzielę 30 maja podczas Mszy Św. o godz. 13.oo w Sycewicach odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej.

2. Jutro w poniedziałek 24 maja przypada Wspomnienie Liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych, która patronuje kościołowi w Zębowie. Msza Św. Odpustowa w Zębowie – w przyszłą niedzielę 30 maja.

3. Próby dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą: w poniedziałek 24 maja o godz. 15.oo i w czwartek 27 maja o godz. 13.oo.

4. W środę 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki.

5. W czwartek przypada Liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Zapraszam serdecznie na Adorację Najświętszego Sakramentu – w Sycewicach, od godz. 16.oo (w czasie adoracji okazja do spowiedzi).

6. W piątek 28 maja o godz. 15.3o – Pierwsza Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą. Po spowiedzi poświęcenie szatek pierwszokomunijnych. Będzie również okazja do spowiedzi dla rodziców.

7. W sobotę 29 maja o godz. 11.oo przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 13 dzieci po raz pierwszy w pełny sposób uczestniczyć będzie we Mszy Św. – przyjmie Pana Jezusa w Komunii Św.
Również o godz. 17.oo będzie Msza Św. i Nabożeństwo Majowe.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy; a w Zębowie Msza Św. Odpustowa z okazji Patronki Świątyni – NMP Wspomożycielki Wiernych.
Dzieci Pierwszokomunijne, w ramach Białego Tygodnia uczestniczą we Mszy Św. w niedzielę o godz. 13.oo, a w tygodniu (aż do soboty włącznie) – we Mszy Św. o godz. 17.oo.

Podczas Mszy Św. o godz. 13.oo – zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej.

9. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada w czwartek 3 czerwca. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, procesje do 4 ołtarzy przeżywać będziemy na terenie naszych kościołów. Dlatego proszę by ołtarze przygotować na placu wokół naszych świątyń.

[SYCEWICE: W tym roku proszę by ołtarze przygotowali mieszkańcy ulic: Poprzeczna, Polna i Słupska, Sportowa oraz Szkolna]

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
23 maja 2021 r.
Jolanta HENDRYK, Małgorzata GRODZKA, Iwona KNUT
30 maja 2021 r.
Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych (koszenie trawy)

ZĘBOWO:
23 maja 2021 r.
Edyta GOŁDA
30 maja 2021 r.
Władysława ORZECHOWSKA, Paulina ORZECHOWSKA

Przed Mszą Św. niedzielną – Nabożeństwo Majowe.
Po Mszy zbiórka ofiar na nowy krzyż na cmentarz.

PAŁOWO:
23 maja 2021 r.
Mirosława DZIERŻYCKA, Marzena NIEDŹWIEDZIUK
30 maja 2021 r.
Zofia KOWAL, Elżbieta CIESIELSKA

11. Polecam kolejny numer Gościa Niedzielnego, a w nim: Czym się charakteryzuje i czego potrzebuje męska wiara?; Zabójca świadkiem świętości – morderca zeznaje w procesie beatyfikacyjnym swojej ofiary.

12. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom – abyśmy obdarzeni darami Ducha Świętego, każdego dnia coraz lepiej wypełniali nasze chrześcijańskie posłannictwo.

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz