Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 Niedziela Zwykła 6 czerwca 2021 r.

Chrystus pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania Słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

 

1. Rozpoczynamy dzisiaj 10 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.
Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Po Mszy procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała.
[ZĘBOWO  i  PAŁOWO: po procesji spotkanie Żywego Różańca]
Dzisiaj w Koszalinie 2 alumnów naszego Seminarium Duchownego przyjmie Święcenia Diakonatu – polecamy ich Bożej Opatrzności.

W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała; uczestniczyliśmy w uroczystych procesjach do 4 ołtarzy. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, którzy przygotowali świątynie na te uroczystości. Dziękuję strażakom z Pałówka. Dziękuję Dzieciom Pierwszokomunijnym, które uczestniczyły w Uroczystościach w Sycewicach i wszystkim dzieciom sypiącym kwiatki dla Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim niosącym sztandary, baldachimy i inne oznaki naszej pobożności. Dziękuję wszystkim za Wasze zaangażowanie w to, by ta Uroczystość odbyła się w sposób piękny i godny.

 

2. W ramach duchowego przygotowania do Parafialnych Misji Świętych rozpoczęliśmy omawianie i przypominanie najważniejszych spraw związanych z naszym chrześcijańskim życiem. Rozpoczynamy od omówienia Credo – Składu Apostolskiego.

 

3. We wtorek w Zębowie po Mszy Św. procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała.

 

4. W środę w Pałowie po Mszy Św. procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała.

 

5. W czwartek w Sycewicach od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w czasie adoracji okazja do spowiedzi); po Mszy Św. procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała; po procesji poświęcenie wianków i ziół.

 

6. Najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. W najbliższą sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

8. BIERZMOWANIE!!!
Przez cały rok ogłaszane są spotkania dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, które praktycznie nie odbywają się, bo młodzież na te Spotkania Formacyjne nie przychodziła. Dlatego też od najbliższej soboty 12 czerwca do niedzieli 20 czerwca włącznie – codziennie w kościele w Sycewicach o godz. 18.15 – przez 9 dni wspólnie czuwać będziemy w naszym Parafialnym Wieczerniku na modlitwie – w ramach przygotowania do Bierzmowania. Od obecności Kandydatów do Bierzmowania na tych modlitewnych spotkaniach zależeć będzie czy w tym roku ks. Biskup będzie udzielał Bierzmowania w naszej Parafii czy też Bierzmowania w tym roku nie będzie.

 

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
6 czerwca 2021 r.
Krystyna ŻULIŃSKA, Barbara KOWAL, Sylwia PANEK
13 czerwca 2021 r.
Artur ŁYŻWIŃSKI, Alicja RYŻKO, Joanna MAŚLAK

ZĘBOWO:
6 czerwca 2021 r.
Teresa MAZUR, Leszek MAZUR
13 czerwca 2021 r.
Dorota BAJOR, Elżbieta BOROWSKA

Przed Mszą Św. niedzielną – Godzinki ku czci Matki Bożej (9.4o)
Po Mszy zbiórka ofiar na nowy krzyż na cmentarz.
Dziękuję p. Marzenie (Sołtys Reblina) za zakupienie i postawienie nowego Krzyża Misyjnego (z pieniędzy zebranych od mieszkańców Reblina). Dziękuję za ten piękny dar, który jest jednym z elementów przygotowywania się do Parafialnych Misji Świętych.

PAŁOWO:
6 czerwca 2021 r.
Agnieszka ŁOMŻA, Grażyna SZCZEPAŃSKA
13 czerwca 2021 r.
Renata MAZUR-WOJCIECHOWSKA, Anna ROSOŁOWSKA

 

10. Polecam kolejny numer Gościa Niedzielnego, a w nim: Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać; Dlaczego Jezus posłużył się chlebem i winem jako „nośnikami” swojej ofiary i obecności?

 

11. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom – aby w naszych rodzinach panowały zgoda i miłość wzajemna, która potrafi wszystko przebaczyć.

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz