Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 Tydzień Zwykły 31 października 2021 r.

„Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?” Pytanie skierowane do Jezusa, to jedno z najważniejszych pytań, jakie kiedykolwiek zostało zadane. Chcemy słuchać Słowa Boga i otworzyć serca na miłość przychodzącą od Niego.

 

1. Dniem wdzięczności naszemu Patronowi – św. Janowi Bosko – Rozpoczynamy 31 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.
Kończymy dzisiaj wspólną modlitwę różańcową. Dziękuję tym, którzy prowadzili różaniec w naszych kościołach oraz wszystkim, którzy podjęli dar wspólnej, październikowej modlitwy różańcowej.
Spotkanie młodzieży klas I szkół ponadpodstawowych w sprawie przygotowania do Bierzmowania – po Mszy Św. o godz. 13.oo.

 

2. W poniedziałek 1 listopada przeżywać będziemy coroczną Uroczystość Wszystkich Świętych oraz dzień szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Msze Św.: w Sycewicach o godz. 8.3o; w Zębowie o godz. 10.oo (po Mszy procesja na cmentarzu); w Pałowie o godz. 12.oo (po Mszy procesja na cmentarzu). Pamiętajmy również o tym, żeby tego dnia uczestniczyć w Eucharystii.

 

3. We wtorek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św.: w Zębowie o godz. 16.3o; w Pałowie o godz. 18.oo; w Sycewicach o godz. 19.3o.
We wtorek rozpoczniemy wspólną naszą modlitwę za zmarłych polecanych w Wypominkach. Po wyczytaniu imion i nazwisk części zmarłych, – Koronką do Bożego Miłosierdzia, – modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych przez Was w tegorocznych Wypominkach.

 

4. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych. Informacja o tym, jakie warunki trzeba spełnić by taki odpust zyskać, wywieszona jest w gablocie.

 

5. W środę o godz. 17.oo Msza w Pałowie; w czwartek, piątek i sobotę w Sycewicach.

 

6. W najbliższy czwartek udaję się do szpitala na przesunięty, z powodu izolacji covid-owej, zabieg. Proszę o modlitwę. W czwartek, piątek i sobotę zastępować mnie będą oo. Benedyktyni ze Starego Krakowa. (w czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu).

 

7. Najbliższy czwartek to Pierwszy Czwartek Miesiąca – modlić się więc będziemy o nowe powołania do służby w Kościele. W Pierwszy Piątek zapraszam dzieci młodzież i rodziców na Mszę Św. szkolną (okazja do spowiedzi od godz. 16.oo).
Ze względu na pobyt w szpitalu – odwiedziny chorych będą w sobotę 13 listopada.
Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Żywego Różańca w Sycewicach. Spotkanie i zmiana tajemnic Róż w Zębowie i Pałowie w przyszłą niedzielę po Mszy Św.

 

8. W przyszłą niedzielę 7 listopada gościć będziemy Rektora Seminarium Duchownego naszej Diecezji z Koszalina. Ks. Rektor podczas Mszy skieruje do nas słowo, a po Mszy Św. zbierać będzie ofiary na nasze koszalińskie Seminarium Duchowne.

 

 

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
31 października 2021 r.
Elżbieta TOKARZ, Alfreda WIŚNIEWSKA, Wanda KULKOWSKA
7 listopada 2021 r.
Katarzyna WOŹNIAK, Irena WOJTERA, Halina SZELĄG

Spotkanie członków Rady Parafialnej z Sycewic – dzisiaj o godz. 17.oo.

ZĘBOWO:
31 października 2021 r.
Beata SAMSEL, Ewa ŚWIERGAL
7 listopada 2021 r.
Grażyna ŁOTOCKA, Magda ŚWIGOŃ

PAŁOWO:
31 października 2021 r.
Elżbieta PACAK, Wiesława KOŁODYŃSKA
7 listopada 2021 r.
Magda JAROSZ, Ilona ROSIAK

 

10. Ks. Bp Krzysztof ZADARKO przysłał informację, że od 9 listopada Ks. Bp Edward Dajczak będzie przebywał w klinice z powodu operacji. Prosi o modlitwę w intencji udanego zabiegu, szybkiego powrotu do zdrowia Księdza Biskupa, a także za personel medyczny. Rekonwalescencja będzie trwała przez około miesiąc.

 

11. Polecam kolejnego Gościa Niedzielnego, a w nim: „Złoty klucz” – Dobrze umrzeć nie znaczy umrzeć bez cierpień, jak chcieliby rzecznicy eutanazji. A więc jak?; O Litanii do Wszystkich Świętych, w której wymieniamy egzotycznie dziś dla nas brzmiące imiona. Kim były osoby, które je nosiły?

 

12. Kartki na wypominki oraz folderki z propozycjami na Rok Jubileuszowy naszej Diecezji – wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
Do nabycia są Jubileuszowe kalendarze naszej Diecezji na 2022 r. w cenie 10 zł.

 

13. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Wszystkim zaś Wam – Parafianom i Gościom – abyśmy potrafili słuchać i wypełniać Słowo Boże

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz