Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 Niedziela Adwentu 28 listopada 2021 r.

KORONUJEMY  JEZUSA  i  MARYJĘ  NASZĄ  MIŁOŚCIĄ
ABC  Społecznej  Krucjaty  Miłości
Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje.
Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata, siostrę.

 

 

1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Bożego Narodzenia, – jak również Nowy Rok Liturgiczny.
Rozpoczęliśmy go od poświęcenia Wieńca Adwentowego – Bóg zapłać za przygotowanie tego znaku naszego adwentowego oczekiwania oraz od poświęcenia Opłatków Wigilijnych.
W ramach adwentowej pomocy dzieciom, można kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca 20 zł., mała świeca 8 zł.

 

2. W dni powszednie przeżywać będziemy Msze Św. Roratnie ku czci Matki Bożej, by razem z Nią oczekiwać na Narodzenie Jezusa. Zapraszam serdecznie na Msze Roratnie z lampionami i dzieci i dorosłych: we wtorki w Zębowie, w środy w Pałowie, a w czwartki, piątki i soboty w Sycewicach [herbata].

 

3. Przed Świętami Bożego Narodzenia będzie okazja do spowiedzi, ale w najbliższy wtorek od godz. 16.oo będzie okazja do spowiedzi w Zębowie, w środę od 16.oo w Pałowie.

 

4. W czwartek okazja do spowiedzi w Sycewicach podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

5. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca – w Sycewicach okazja do spowiedzi od godz. 16.3o. Ze względu na ważny wyjazd w najbliższy piątek zastępować mnie będą oo. Benedyktyni ze Starego Krakowa.

 

6. W sobotę z racji Pierwszej Soboty Miesiąca spotkanie Żywego Różańca o godz. 16.15; o godz. 17.oo Msza Św. Roratnia.
W sobotę po Mszy Św. zapraszam na plebanię obecnych Lektorów oraz wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do posługi Lektora, na pierwsze spotkanie mini Kursu Lektorskiego.
Odwiedziny chorych będą w czwartek 23 grudnia.

 

7. Przeżywając Jubileuszowy Rok (50 lat) istnienia naszej Diecezji, wraz z rozpoczynającym się nowym Rokiem Liturgicznym, podejmijmy inicjatywę Ukoronowania Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie naszą miłością. Możemy to zrobić, podejmując dobrowolne zobowiązanie duchowe, modlitewne lub czyn miłości. Propozycje możemy znaleźć w przygotowanym folderku, który jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dopiero po podjęciu jakiegoś zobowiązania duchowego, możemy również złożyć ofiarę do puszki specjalnie na ten cel przygotowanej, by później zakupić nowe korony dla naszej Pani Skrzatuskiej – Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei. Bez względu na inne zbiórki ofiar do puszki, przez cały Adwent i Okres Bożego Narodzenia, ta specjalna puszka będzie stała na stoliku.

 

8. Po zasięgnięciu informacji u członków Rady Parafialnej, podjąłem decyzję o ogłaszaniu w ramach Ogłoszeń Parafialnych, o śmierci Parafian z ostatniego tygodnia.

 

9. Podjąłem również decyzję, by Dzień św. Jana Bosko – Patrona naszej Parafii, obchodzić w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

10. W przyszłą niedzielę 5 grudnia obchodzić będziemy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie oraz zbierać będziemy do puszki ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
W przyszłą niedzielę proszę o spotkanie z Radą Parafialną. Zapraszam na plebanię na godz. 16.oo.

 

 

11. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, na pranie oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
28 listopada 2021 r.
Lucyna DOMAŃSKA, Anna MOZGAWA, Zofia SZCZEPANIAK
5 grudnia 2021 r.
Marzena BUCEWKA, Dorota JURA, Alicja PILARSKA

ZĘBOWO:
28 listopada 2021 r.
Justyna LIPKA, Dominika LIPKA
5 grudnia 2021 r.
Alina DYBOWSKA, Magdalena DYBOWSKA

Na remont kościoła Reblino i Reblinko zebrało 635 zł.

PAŁOWO:
28 listopada 2021 r.
Ewelina SZCZEPAŃSKA, Beata PACAK
5 grudnia 2021 r.
Kamilla LASEK, Aneta LASEK

 

12. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Czekam na Ciebie Książę Pokoju! – o Adwencie oraz kalendarz na 2022 r. z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa.

 

13. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim zaś Parafianom i Gościom – abyśmy w czasie Adwentu przygotowali nasze serca na spotkanie z przychodzącym Chrystusem.

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz