Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 Niedziela Zwykła 27 lutego 2022 r.

KORONUJEMY  JEZUSA  i  MARYJĘ  NASZĄ  MIŁOŚCIĄ
PROPOZYCJE  CZYNÓW  MIŁOŚCI
Regularne poświęcanie czasu na czytanie i rozważanie Pisma Świętego

1. Rozpoczynamy 8 Tydzień Okresu Zwykłego.
W ostatnią niedzielę miesiąca dziękujemy za opiekę naszemu Patronowi – św. Janowi Bosko oraz przed Mszą Św. adorujemy Jezusa Hostię – zakotwiczając przy pierwszej z kolumn z wizji naszego świętego Patrona. Niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji – o pokój na Ukrainie.

2. We wtorek Msza Św. w Zębowie – o godz. 17.oo.; od godz. 16.oo – okazja do spowiedzi.

3. W najbliższą środę – Środę Popielcową – rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu.
Msze Św.: w Zębowie o godz. 16.oo; w Pałowie o godz. 17.3o; w Sycewicach o godz. 19.oo. Podczas każdej Mszy, po kazaniu, – obrzęd posypania głów popiołem.

W Środę Popielcową obowiązuje nas Post Ścisły: post ilościowy (jeden posiłek do syta oraz 2 lekkie posiłki)[od 18-60 roku życia] i post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) [od 14 roku życia do końca życia].

W Okresie Wielkiego Postu należy powstrzymywać się również od udziału w zabawach.

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka i naszego Biskupa Edwarda – niech tegoroczna Środa Popielcowa będzie obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

W Środę Popielcową rozpoczynaliśmy nasze coroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne.
W tym roku, ze względu na Misje Parafialne, które przeżywać będziemy w październiku, wysłuchamy kazań rekolekcyjnych, które przez 3 niedziele Wielkiego Postu, głosić nam będą ojcowie Benedyktyni ze Starego Krakowa (3 Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca; 4 Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca; 5 Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia).

W Środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W najbliższą środę Kancelaria Parafialna NIECZYNNA.

4. NABOŻEŃSTWA PASYJNE  w  OKRESIE  WIELKIEGO  POSTU:
Droga Krzyżowa:
we wtorek w Zębowie po Mszy Św.; w środę w Pałowie po Mszy Św.; w piątek w Sycewicach po Mszy Św.

Gorzkie Żale w niedziele:
w Zębowie i Pałowie przed Mszą Św.; w Sycewicach po Mszy o godz. 13.oo.

[SYCEWICE]: W niedziele Wielkiego Postu zbierać będziemy do puszki ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy również o ofiary na pranie bielizny kościelnej.

5. Najbliższy czwartek to Pierwszy Czwartek Miesiąca. Od godz. 16.oo w Sycewicach Adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie adoracji okazja do spowiedzi); o godz. 17.oo Msza Św.; po Mszy Nabożeństwo Pierwszoczwartkowe.

6. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Od godz. 16.oo okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; o godz. 17.oo Msza Św. – Msza Szkolna; po Mszy Droga Krzyżowa.

7. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca. Od godz. 9.oo odwiedziny chorych; o godz. 16.15 Spotkanie Formacyjne Żywego Różańca oraz zmiana Tajemnic Różańcowych; o godz. 17.oo Msza Św.; po Mszy Nabożeństwo Pierwszosobotnie; po nabożeństwie Spotkanie Formacyjne Lektorów i Psałterzystów.

8. Zmiana Tajemnic Różańcowych w Zębowie i Pałowie w przyszłą niedzielę.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
27 lutego 2022 r.
Irena WASILEWSKA, Lidia JACHIMOWSKA, Jolanta HENDRYK
6 marca 2022 r.
Małgorzata GRODZKA, Iwona KNUT, Krystyna ŻULIŃSKA

Klucz do kościoła jest u p. Leszka ZDYB (tel.: 601 173 753)

Przygotowanie pomieszczenia do montażu schodów na chór kosztowało 4 320 zł.

ZĘBOWO:
27 lutego 2022 r.
Irena PRZYBYLSKA, Mirosław SUDOŁ
6 marca 2022 r.
Monika WOCIAL, Inga WITTE

PAŁOWO:
27 lutego 2022 r.
Marzena NIEDŹWIEDZIUK, Mirosława DZIERŻYCKA
6 marca 2022 r.
Karolina GRZESZCZAK, Magdalena SZWARZ

10. W najnowszym Gościu Niedzielnym: Nasze wielkopostne umartwienia to wyzwania, które mają nas wyzwolić z niewoli samych siebie; Uchodźcy znad Dniepru – w jaki sposób przygotowujemy się do przyjęcia ewentualnych uchodźców z Ukrainy.

 

11. Po Mszy Św. (dzisiaj i w Środę Popielcową) – zbiórka ofiar do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy;

12. Apel ks. bp. Edwarda DAJCZAKA
Znaleźliśmy się w bezprecedensowej sytuacji, która wymaga zaangażowania nas wszystkich. Prośmy Dobrego Boga o jak najszybsze ustanie toczącej się wojny i o to, by nie przeobraziła się w konflikt ogólnoeuropejski lub światowy.
Na ten moment, wg informacji przekazywanych przez Rząd Polski, do naszego kraju może napłynąć wielka liczba osób, chcących ocalić swoje życie. Ogrom bólu i cierpienia, towarzyszący narodowi ukraińskiemu musi spotkać się z naszym zrozumieniem i pomocą.
Wzywam więc wspólnoty parafialne do wielkiej modlitwy o pokój, proszę aby podczas każdej Eucharystii modlić się o pokój na Ukrainie, a także organizować różne formy modlitw w tej intencji.
Nawiązując do Komunikatu Rady Stałej KEP, wskazującego potrzebę maksymalnego zaangażowania się Kościoła w Polsce w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, proszę, o przygotowanie w parafiach (biorąc pod uwagę całą infrastrukturę parafialną) ewentualnych miejsc, w których można będzie przyjąć uchodźców wojennych, napływających do naszej Ojczyzny. Apeluję także do wszystkich diecezjan o otwarte serca i przyjęcie, w miarę swoich możliwości uchodźców.   

13. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy żyjąc autentycznie duchem Ewangelii, przynosili obfite owoce.

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz