Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 Niedziela Zwykła 21 sierpnia 2022 r.

1. Rozpoczynamy 21 Tydzień Zwykły.

 

2. W sierpniu – miesiącu dobrowolnej abstynencji, – trwajmy w tej ofierze w duchu miłości Boga i bliźnich oraz w poczuciu odpowiedzialności za Ojczyznę.

 

3. Msze Święte w najbliższym tygodniu w Sycewicach w czwartek i sobotę; o godz. 17.oo; w czwartek od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

4. W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św.: w Zębowie o godz. 16.oo, w Pałowie o godz. 17.3o, w Sycewicach o godz. 19.oo.

 

5. KANCELARIA PARAFIALNA czynna w sobotę od godz. 18.oo.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
21 sierpnia 2022 r.
Iwona KOŁODZIEJCZYK, Monika JUDEK, Joanna KOWAL
28 sierpnia 2022 r.
Zofia SZCZEPANIAK, Danuta IWANOWSKA, Katarzyna CIEŚLAK

ZĘBOWO:
21 sierpnia 2022 r.
Edyta KOBZDEJ, Sabina BRZOZOWSKA
28 sierpnia 2022 r.
Andżelika BORKOWSKA, Natalia BORKOWSKA
Od września zbierane będą ofiary na remont kościoła.
Zakupiono z pieniędzy na kościół jeden z dwóch komputerków do wyświetlania tekstów i odtwarzania pieśni w kościele; cena    1 800 zł.

PAŁOWO:
21 sierpnia 2022 r.
Mirela KURPET, Lucjana NOWAK
28 sierpnia 2022 r.
Katarzyna KOCIENIEWSKA, Bożena SZCZEPANEK
Od końca sierpnia zbierane będą pieniądze na remont kościoła.

 

7. W przyszłą niedzielę 28 sierpnia (ostatnia niedziela miesiąca) obchodzić będziemy kolejny Dzień naszego Patrona św. Jana Bosko; pół godziny przed Mszą adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

8. Drodzy Parafianie 8 sierpnia przyjechały do Parafii dwie Panie z Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ze Słupska w celu przeprowadzenia administracyjnej kontroli interwencyjnej w sprawie skargi na bijące dzwony (kuranty) w naszym kościele w Sycewicach o godz. 12.oo (Anioł Pański), 15.oo (Godzina Miłosierdzia) i 21.oo (Apel Jasnogórski). Kontrola ta zmierza do zakazu bicia dzwonów w tych godzinach. Myślę, że nie powinniśmy poddawać się mobbingowi i dyktatowi ludzi niewierzących i ograniczaniu naszych wielowiekowych tradycji katolickich i praw religijnych. Dlatego jako Parafia złóżmy protest w tej sprawie do odpowiedniego Urzędu zbierając podpisy. Od przyszłej niedzieli będzie wyłożona lista do podpisania tego protestu. Potrzebne będą takie dane: Imię i Nazwisko, Adres, Pesel i osobisty podpis.

 

9. Najbliższe spotkanie Rady Parafialnej: w niedzielę 4 września o godz. 19.oo na plebanii.

 

 

10. Wszelkich Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej, spokojnej niedzieli.

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz