Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. (Homilia, Warszawa, 1979 r.)

 

 

1. Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczynamy 7 Tydzień Wielkanocny.

Na spotkaniu Rady Parafialnej, która odbyła się w ubiegłą niedzielę omawialiśmy takie sprawy jak:
1) Parafialny Dzień Dziecka (dla dzieci w wieku szkolnym) – sobota 3.06.; g.15.oo-18.oo; Pałówko – obiekt rekreacyjno-sportowy przy stawie przeciwpożarowym;
2) Boże Ciało – czwartek 8.06.; Procesje Bożego Ciała po Mszy: w Zębowie o godz. 8.oo; w Sycewicach o godz. 10.oo; w Pałowie o godz. 12.3o. Ołtarze na Procesję przygotowują: w Zębowie: 1 ołtarz: Redęcin / 1 ołtarz: Reblino / 1 ołtarz Zębowo-wioska / 1 ołtarz Zębowo-kolonia); w Pałowie: 1 ołtarz: Nosalin (przy kościele) / 1 ołtarz: Pałówko (przy kapliczce) / 2 ołtarze Pałowo: (1- koło p. Beaty PACAK; 2- koło p. WOŹNIAK); w Sycewicach w tym roku mieszkańcy ulic: Poprzeczna / Polna i Słupska / Sportowa / Szkolna.
3)
Festyn Parafialny – sobota 17.06. – w tym roku w Zębowie na boisku przy stawie;
Fanty na loterię (NOWE !!!) można przynosić do kościołów – oraz – ofiary do puszki na fanty; najbliższe spotkanie organizacyjne: sobota 10.06. g.19.oo na plebanii.
4) Peregrynacja Piety Skrzatuskiej – 1-3 grudnia;
5)
Cmentarz w Sycewicach;
6)
SYCEWICE: nowa kosiarka do trawy (traktorek) – koszt: 12 tys. zł. (ofiary od sponsorów i zebrane do puszki: 6 804 zł. + dopłata z ofiar na remonty [by uniknąć dodatkowych kosztów kredytu] 5 196 zł.); obecne saldo remontowe wynosi: 13 426 zł.

2. Przez cały tydzień – do soboty włącznie – Dzieci Pierwszokomunijne przeżywać będą Biały Tydzień. Msze będą przez cały tydzień w Sycewicach.

 

3. W środę 24 maja przypada Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – Dzień Patronki kościoła w Zębowie.

 

4. W czwartek (w Sycewicach) od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie Adoracji – okazja do spowiedzi).

 

5. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki.

 

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, – która kończy Okres Wielkanocny oraz czas Komunii Wielkanocnej.
W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę maja – przeżywać będziemy kolejny Dzień naszego Patrona św. Jana Bosko. Pół godziny przed Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
21 maja 2023 r.
Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych
28 maja 2023 r.
Magdalena WOŹNIAK, Katarzyna MORGAŚ, Monika WOJTASZEK

ZĘBOWO:
21 maja 2023 r.
Beata SAMSEL, Ewa ŚWIERGAL
28 maja 2023 r.
Grażyna ŁOTOCKA, Magda ŚWIGOŃ

PAŁOWO:
21 maja 2023 r.
Marzena WITASZEK, Karolina GÓRECKA
28 maja 2023 r.
Kamila DZIDZIEWICZ, Elżbieta ŁAGA

 

8. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: O Wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów.

 

9. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy potrafili dostrzegać obecność Chrystusa i świadczyć o przemieniającej mocy Jego Ewangelii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz