Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Kościół, idąc za Chrystusem, naucza prawdy, która nie zawsze jest zgodna z opinią większości. Słucha on głosu sumienia, a nie siły, i w ten sposób broni ubogich i pogardzanych. (Adhortacja Familiaris Consortio, 1981 r.)

 

 

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny i rozpoczynamy Okres Zwykły w Liturgii Kościoła (8 Tydzień Zwykły).

W ostatnią niedzielę miesiąca dziękujemy naszemu Patronowi – św. Janowi Bosko – adorując Jezusa Hostię – zakotwiczając się przy kolumnie z Najświętszym Sakramentem.

 

2. Jutro – w poniedziałek – przypada Liturgiczne Święto NMP – Matki Kościoła.

 

3. We wtorek Msza w Zębowie; po Mszy Nabożeństwo Majowe.

 

4. W środę przypada Liturgiczne Święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy w Pałowie ostatnie Nabożeństwo Majowe.

 

5. W Pierwszy Czwartek Miesiąca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Jezusowego; (w Sycewicach) od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie Adoracji – okazja do spowiedzi).

 

6. W Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 16.oo okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; o godz. 17.oo Msza Św. Szkolna; po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe.

 

7. W Pierwszą Sobotę Miesiąca – od godz. 9.oo odwiedziny chorych; o godz. 16.15 Spotkanie Formacyjne i zmiana Tajemnic Różańcowych Róży w Sycewicach.

W sobotę 3 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na Pierwszy Parafialny Dzień Dziecka, który rozpocznie się o godz. 15.oo w Pałówku na placu rekreacyjnym przy stawie. Zapraszamy na dobrą zabawę z Animatorem (zabawy ruchowe, tańce, bańkowe szaleństwo, muzyka) oraz na pyszny poczęstunek (popcorn, wata cukrowa, lody, kiełbaski z grilla).

 

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
Po Mszy – zmiana Tajemnic Różańcowych Róż w Zębowie i Pałowie.

 

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
28 maja 2023 r.
Magdalena WOŹNIAK, Katarzyna MORGAŚ, Monika WOJCIESZAK
4 czerwca 2023 r.
Teresa IWANOWSKA, Joanna KOŁTUN, Danuta WASIAK

Na trawniku przed kościołem można obejrzeć nową kosiarkę do trawy.

ZĘBOWO:
28 maja 2023 r.
Grażyna ŁOTOCKA, Magda ŚWIGOŃ
4 czerwca 2023 r.
Edyta i Marta KOŁTYŚ

PAŁOWO:
28 maja 2023 r.
Kamila DZIDZIEWICZ, Elżbieta ŁAGA
4 czerwca 2023 r.
Elżbieta i Irena JANIK

 

10.  W przyszłą niedzielę – 4 czerwca – odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Marsz rozpocznie się o godz.14.oo, po Mszy w kościele pw. św. Maksymiliana, a zakończy Festynem Rodzinnym na bulwarach nad Słupią. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. 

 

11. Fanty na loterię (NOWE !!!) na Festyn Parafialny (sobota 17.06.) można przynosić do kościołów – oraz – ofiary na fanty można składać do puszki po Mszy Św.

 

12. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: O tym, czy jest prawdą, że matka to najlepszy menadżer, a w dodatku kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na wszystkim się zna?; Dlaczego coraz więcej młodych ludzi cierpi na zaburzenia tożsamości płciowej?

 

13. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: aby Duch Święty obdarzał nas darem mądrości i rozeznania dla wypełniania Woli Bożej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz