Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym. Tylko na takim fundamencie można też budować proces wychowania, który stanowi podstawowy cel rodziny i jej pierwszorzędne zadanie. (Homilia, Wrocław, 1983 r.)

 

 

1. Uroczystością Najświętszej Trójcy rozpoczynamy 9 Tydzień Okresu Zwykłego.

[ZĘBOWO i PAŁOWO]: Po Mszyzmiana Tajemnic Różańcowych.

Od lipca nastąpi zmiana godzin niedzielnych Mszy Św. Msze Św. będą odprawiane: w Sycewicach o godz. 8.oo i 14.oo; w Zębowie o godz. 10.oo; w Pałowie o godz. 12.oo.

Dzisiaj o godz. 14.oo, po Mszy (godz.13.oo) w kościele pw. św. Maksymiliana odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Marsz zakończy Festynem Rodzinnym na bulwarach nad Słupią. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

 

2. We wtorek w Zębowie i w środę w Pałowie NIE BĘDZIE  MSZY  ŚW.

 

3. W czwartek 8 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. (nie tylko w procesji) oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych.

Msze Święte: w Zębowie o godz.: 8.oo (po Mszy procesja); w Sycewicach o godz.: 10.oo (po Mszy procesja); w Pałowie o godz.: 12.3o (po Mszy procesja).

Proszę o przygotowanie ołtarzy, zapraszam dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek przed Panem Jezusem, Strażaków do baldachimu. Niech znakiem naszej wiary będą również niesione w procesji sztandary.

SYCEWICE: procesja w tym roku przejdzie ulicami: Sportową, Szkolną, Poprzeczną, Pocztową, Kościelną. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1) mieszkańców ul. Sportowej; 2) mieszkańców ul. Szkolnej; 3) mieszkańców ul. Poprzecznej; 4) mieszkańców  ul. Polnej i Słupskiej (ołtarz na terenie kościoła).

ZĘBOWO: tradycyjna trasa wokół stawu. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1) mieszkańców Redęcina; 2) mieszkańców Reblina; 3) mieszkańców Zębowa-Wioska; 4) mieszkańców Zębowa-Kolonia.

PAŁOWO: tradycyjna trasa. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1) mieszkańców Nosalina;  1) mieszkańców Pałówka; 2) mieszkańców Pałowa.

Uroczystość Bożego Ciała będzie również Uroczystością Rocznicową dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam więc dzieci rocznicowe wraz z rodzicami na tę uroczystość do Sycewic na Mszę o godz. 10.oo.

 

4. W piątek w Sycewicach Msza Św. o godz. 17.oo; po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja Eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała.

Biskup Zbigniew Zieliński, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych,  udziela w dniu 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Korzystających z dyspensy ks. Bp. zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

 

5. W Sobotę w Sycewicach Msza Św. o godz. 17.oo; po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja Eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała.

W sobotę 10 czerwca Mszą Św. o godz. 17.oo rozpocznie się kolejne Spotkanie Formacyjne dla Kandydatów do Bierzmowania.

O godz. 19.oo spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu Parafialnego, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca na placu zabaw w Zębowie.

Fanty na loterię (NOWE !!!) na Festyn Parafialny można przynosić do kościołów – oraz – ofiary na zakupienie fantów na loterię można składać do puszki po Mszy Św.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
4 czerwca 2023 r.
Teresa IWANOWSKA, Joanna KOŁTUN, Danuta WASIAK
11 czerwca 2023 r.
Monika CHAŁUBINSKA, Janina DANILUK, Honorata DANILUK

W maju na remont kościoła zebrano 1750 zł.; (ul. Sportowa, Poprzeczna, Szkolna, Pocztowa 700 zł; ul. Polna, Dworcowa, Łąkowa 480 zł.; ul. Lipowa, Pogodna, Kościelna, Za Stawem, Kasztanowa, Żonkilowa, Irysowa 570 zł.).

ZĘBOWO:
4 czerwca 2023 r.
Edyta i Marta KOŁTYŚ
11 czerwca 2023 r.
Magdalena i Artur KUPISIŃSCY

Reblino i Reblinko w maju zebrało 600 zł. na kościół w Zębowie.

PAŁOWO:
4 czerwca 2023 r.
Elżbieta i Irena JANIK
11 czerwca 2023 r.  Boże Ciało
Mirosława CZAPLIŃSKA, Gabriela PIEKARSKA

 

7. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Kapłan na dzisiejsze czasy – o łączeniu Seminariów Duchownych; Niepewna wspólnota pamięci – o tym, jak źle jest ze znajomością historii wśród młodzieży.

 

8. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

9. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: dobrej i spokojnej niedzieli.

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz