Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 Niedziela Zwykła 18 czerwca 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Miłość to zadanie, które Bóg wciąż nam wyznacza, może po to, by zagrzewać nas,

abyśmy stawiali wyzwania losowi.

(Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

 

 

1. Rozpoczynamy 11 Tydzień Okresu Zwykłego.

Po Mszy zbiórka ofiar do puszki na kształcenie w Diecezji.

Wczoraj w sobotę 17 czerwca, na boisku przy stawie w Zębowie, odbył się nasz doroczny Festyn Parafialny. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego radosnego spotkania naszej parafialnej społeczności.

Od pierwszej niedzieli lipca nastąpi zmiana godzin niedzielnych Mszy Św. Msze Św. będą odprawiane co dwie godziny; w Sycewicach o godz. 8.oo i 14.oo; w Zębowie o godz. 10.oo; w Pałowie o godz. 12.oo.

 

2. We wtorek w Zębowie Msza Św. o godz. 17.oo; po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe.

 

3. W środę w Pałowie Msza Św. o godz. 17.oo; po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe.

 

4. W czwartek od godz. 16.oo (w Sycewicach) Adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.oo Msza Św.; po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe.

 

5. W piątek 23 czerwca o godz. 8.oo – Msza Św. na zakończenie Roku Szkolnego.

 

6. W Sobotę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; o godz. 17.oo Msza Św.; po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe.

 

7. W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę czerwca – przeżywać będziemy kolejny Dzień naszego Patrona św. Jana Bosko. Przed Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę Św. o godz. 13.oo w Sycewicach i na spotkanie po Mszy – Rodziców dzieci, które po wakacjach rozpoczną przygotowanie do Pierwszej Komunii, – by ustalić termin Uroczystości Komunijnej.

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
18 czerwca 2023 r.
Bożena PUSTKOWIAK, Joanna KALINOWSKA, Jolanta KOWALSKA
25 czerwca 2023 r.
Janina STĘPNIEWSKA, Bożena LESZCZYŃSKA, Gabriela LEŚNIAK

ZĘBOWO:
18 czerwca 2023 r.
Justyna i Dominika LIPKA
25 czerwca 2023 r.
Małgorzata i Teofil FIJAŁKOWSCY

PAŁOWO:
18 czerwca 2023 r.
Wioletta PAWŁOWSKA, Paulina KOWALCZYK
25 czerwca 2023 r.
Paulina i Jolanta SURMA

 

9. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Dlaczego świeccy katolicy nie powinni wycofywać się z polityki?; Błażej Pascal – nawrócony gigant matematyki i genialny wynalazca.

 

10. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: aby Słowo Boże przemieniało nasze życie i budziło w nas pragnienie głoszenia Ewangelii.

 

11. ZMARLI: Bożemu Miłosierdziu polecamy Mirosława STASIAKA z Sycewic.
WIECZNY  ODPOCZYNEK  RACZ  MU  DAĆ  PANIE …

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz