Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 Niedziela Zwykła – Dzień Patrona Parafii św. Jana Bosko – 27 sierpnia 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Dekalog jest jak kompas na burzliwym morzu, który umożliwia nam trzymanie kursu i dopłynięcie do lądu. (Homilia, Lwów, 2001 r.)

 

 

1. Dniem Patrona Parafii rozpoczynamy 21 Tydzień Okresu Zwykłego.

Dzisiaj przypada Wspomnienie św. Moniki (matki), a jutro w poniedziałek św. Augustyna (syna). Św. Monika wiele lat modliła się o nawrócenie syna św. Augustyna. Wykorzystajmy przykład tych świętych i poprośmy ich o pomoc w modlitwie o powrót bliskich do wiary i Kościoła.

W Dzień Solidarności ze Słowenią zebraliśmy 493 zł.

Dziękuję również wszystkim, którzy w kończącym się już miesiącu sierpniu, podjęli abstynencję od alkoholu.

 

2. W poniedziałek 21 sierpnia – w 87 roku życia, 61 roku życia kapłańskiego – zmarł ks. Wiesław DĄBROWSKI SDB (Salezjanin), Proboszcz naszej Parafii w latach 1986-1991, budowniczy naszego kościoła w Sycewicach. Pogrzeb odbył się w środę 23 sierpnia w kościele p.w. św. Marka w Bydgoszczy; pochowany jest na cmentarzu w Bydgoszczy. Msza Św. za zmarłego ks. Wiesława będzie w najbliższy czwartek 31 sierpnia o godz. 17.oo w Sycewicach.

 

3. Ojciec Święty Franciszek mianował Nuncjuszem Apostolskim w Polsce abp. Antonio Guido Filipazziego, dotychczasowego Nuncjusza Apostolskiego w Nigerii.

 

4. W najbliższy czwartek 31 sierpnia powracamy po wakacjach do cotygodniowych Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki o godz. 16.oo.

 

5. W najbliższy piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca – od godz. 16.oo okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; po Mszy Nabożeństwo Pierwszopiątkowe.

W piątek 1 września przypada rocznica poświęcenia kościoła w Pałowie.

 

6. W najbliższą sobotę – Pierwszą Sobotę Miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.oo; o godz. 16.15 Spotkanie Formacyjne Róży Różańcowej w Sycewicach; po Mszy Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

Spotkanie Formacyjne Róż w Zębowie i Pałowie – w przyszłą niedzielę po Mszy Św.

 

7. W najbliższą sobotę i niedzielę 2 i 3 września na Jasnej Górze odbędą się Dożynki Jasnogórskie (plakat w gablocie).

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę (za ofiary składane na utrzymanie czystości bielizny kościelnej i tym, którzy troszczą się czystość obrusów i bielizny kościelnej) oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
27 sierpnia 2023 r.
Lidia JACHIMOWSKA, Magdalena TOMASZEWSKA, Irena WASILEWSKA
3 września 2023 r.
Jolanta HENDRYK, Małgorzata GRODZKA, Iwona KNUT

ZĘBOWO:
27 sierpnia 2023 r.
Krystyna BRZYKCY, Jadwiga SKIRZEWSKA
3 września 2023 r.
Edyta KOBZDEJ, Sabina BRZOZOWSKA

PAŁOWO:
27 sierpnia 2023 r.
Rozalia GOSZCZ, Małgorzata ZIĘBA
3 września 2023 r.
Kamilla i Aneta LASEK

 

9. W gablocie umieszczony jest plan Katechez na Górze Chełmskiej. Temat tegorocznych Katechez: „Święci Gwiazdozbiorami Boga”. Dzisiaj o: św. Joannie Berett-cie Molla.
Katecheza jest także dostępna on-line w mediach społecznościowych, ok godz. 15,3o bezpośrednia transmisja z Sanktuarium na kanale YouTube oraz Facebooku za pośrednictwem Telewizji Internetowej Dobre Media.

 

10. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Na zakończenie miesiąca trzeźwości – O znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień; oraz: O tym jakie znaczenie dla życia ma ikona Matki Bożej Częstochowskiej – świadectwa dziennikarzy.

 

11. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 14.oo – poświęcenie przyborów szkolnych na następny Rok Szkolny. Zapraszam więc dzieci z tornistrami i przyborami szkolnymi.
Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o godz. 8.oo.

 

12. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

13. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy wiernie trwali w Kościele, którego nie przemogą bramy piekielne.

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz