Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 Niedziela Zwykła – 3 września 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Ewangelia (…) to proroctwo o człowieku. Poza Ewangelią człowiek pozostaje dramatycznym pytaniem bez odpowiedzi. (Książka Pamięć i tożsamość, 2005 r.)

 

1. Rozpoczynamy 22 Tydzień Okresu Zwykłego.

Poświęcenie przyborów szkolnych na następny Rok Szkolny (Sycewice godz. 14.oo).

 

2. W poniedziałek 4 września – o godz. 8.oo – Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego.

 

3. We wtorek 5 września – wznawiamy Internetowe Spotkania Biblijne – podczas których omawiamy kolejne Księgi Biblijne. Początek o godz. 20.3o.

 

4. Po wakacjach powracamy do stałego porządku i godzin Mszy Św.: we wtorek w Zębowie, w środę w Pałowie, w Sycewicach w czwartek, piątek i sobotę – o godz. 17.oo.

 

5. KANCELARIA PARAFIALNA czynna w środy od godz. 19.oo.

 

6. W czwartek w Sycewicach, od godz. 16.oo – cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Najbliższy czwartek to Pierwszy Czwartek Miesiąca, – modlić się więc będziemy o nowe powołania; po Mszy Nabożeństwo Pierwszoczwartkowe.

 

7. Ze względu na mój wyjazd na Uroczystości Odpustowe w mojej rodzinnej Parafii, – Spotkanie Formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 15.oo; oraz Msza Św. i Spotkanie Formacyjne dla kandydatów do bierzmowania również będzie w sobotę 16 września.

 

8. W przyszłą niedzielę 10 września oraz w niedzielę 17 września zastępować mnie będzie o. Krystian (franciszkanin).

 

9. W niedzielę 10 września odbędą się Uroczystości Beatyfikacyjne Sług Bożych: Józefa i Wiktorii ULMÓW z dziećmi.

 

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę (SYCEWICE: p. Zenkowi za koszenie trawy) oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
3 września 2023 r.
Jolanta HENDRYK, Małgorzata GRODZKA, Iwona KNUT
10 września 2023 r.
Piotr ŻULIŃSKI, Artur ŁYŻWIŃSKI, Katarzyna RÓŻYC

W sierpniu na kościół zebrano: ul. Sportowa, Poprzeczna, Szkolna, Pocztowa 837 zł.; ul. Polna, Łąkowa 450 zł.; ul. Lipowa, Pogodna, Kościelna, Za Stawem, Kasztanowa, Żonkilowa, Irysowa 500 zł.; łącznie: 1787 zł.

ZĘBOWO:
3 września 2023 r.
Edyta KOBZDEJ, Sabina BRZOZOWSKA
10 września 2023 r.
Małgorzata WINIARSKA, Marzena SAK

PAŁOWO:
3 września 2023 r.
Kamilla i Aneta LASEK
10 września 2023 r.
Magdalena JAROSZ, Wiesława KOŁODYŃSKA

 

11. W niedzielę 17 września w Skrzatuszu odbywać się będą coroczne Uroczystości Odpustowe ku czci Pani Skrzatuskiej. Osoby, które chciałyby pojechać do Skrzatusza na te Uroczystości, proszę o zgłoszenie się po Mszy do zakrystii.

Taca w przyszłą niedzielę na Sanktuarium w Skrzatuszu.

 

12. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Młodzi chorują na totalną samotność w swoim wirtualnym świecie – O duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży.

 

13. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

14. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy idąc za Chrystusem, umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża, co jest dobre, co Bogu przyjemne i doskonałe.

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz