Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 Niedziela Zwykła – Dzień Parafialnego Dziękczynienia za Plony – Dzień Patrona Parafii

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.

 

1. Dniem naszego Parafialnego Dziękczynienia za tegoroczne plony, rozpoczynamy 25 Tydzień Zwykły.

Z okazji naszych Parafialnych Dożynek, wraz z Radą Parafialną, zapraszamy wszystkich Parafian na Dożynkowy Piknik, który odbędzie się w Sycewicach przy kościele po Mszy o godz. 14.oo.

Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca dziękujemy również za opiekę i wstawiennictwo naszemu Patronowi – św. Janowi Bosko

 

2. Msze Św. w tygodniu według stałego planu: we wtorek w Zębowie, w środę w Pałowie, w czwartek, piątek i sobotę w Sycewicach o godz. 17.oo.

 

3. KANCELARIA  PARAFIALNA  CZYNNA w środę od godz. 19.oo.

 

4. W czwartek w Sycewicach od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu; w czasie Adoracji okazja do spowiedzi.

 

5. W piątek 29 września obchodzić będziemy Liturgiczne Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

6. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczniemy coroczną, wspólną Modlitwę Różańcową.

W Zębowie i Pałowie Różaniec przed Mszą Św.; w Sycewicach Różaniec po Mszy Św. o godz. 14.oo.

Przyszła niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca – Spotkanie Formacyjne Żywego Różańca w Zębowie i Pałowie po Mszy Św.

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Koszalinie.

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
24 września 2023 r.
Alicja RYŻKO, Magdalena LASZKIEWICZ, Jolanta MARCINIAK
1 października 2023 r.
Renata SIEPIETOWSKA, Zofia BĄK, Karolina JAWIRSKA

ZĘBOWO:
24 września 2023 r.
Andżelika i Natalia BORKOWSKA
1 października 2023 r.
Irena PRZYBYLSKA, Mirosław SUDOŁ

Reblino i Reblinko we wrześniu zebrało na kościół 632 zł.

PAŁOWO:
24 września 2023 r.
Marta PACAK, Zdzisława REŃSKA
1 października 2023 r.
Agnieszka PADEWSKA, Justyna KOWAL

 

8. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Najważniejsza jest wierność! – Nie jest prawdą, że księża w Polsce masowo opuszczają kapłańskie szeregi; jest prawdą, że ksiądz też może przeżywać kryzys i nie powinien zostać w nim sam.

 

9. SŁOWO PODZIĘKOWANIA PO DIECEZJALNYM ODPUŚCIE KU CZCI NMP BOLESNEJ PANI SKRZATUSKIEJ MATKI MIŁOŚCI ZRANIONEJ I NASZEJ NADZIEI.

Przed tygodniem, w minioną sobotę i niedzielę, przeżywaliśmy w naszym diecezjalnym sanktuarium Najświętszej Marii Panny Bolesnej, Pani Skrzatuskiej doroczne uroczystości odpustowe. Były one dziękczynieniem za złoty jubileusz naszej Diecezji oraz za zakończony II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Obejmuję pasterską wdzięcznością wszystkich pielgrzymów, którzy tak licznie przybyli do Skrzatuskiego Sanktuarium, wszystkich łączących się z nami na modlitwie w swoich parafiach oraz za pośrednictwem przekazu medialnego, zwłaszcza osoby chore i w podeszłym wieku. Swoje wyjątkowe miejsce w skrzatuskim odpuście ma młodzież, która w sobotę, u boku Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, także licznie uczestniczyła w Diecezjalnym Dniu Młodych, zakorzeniając się jeszcze bardziej w Kościele poprzez wspólną modlitwę i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Jesteśmy też zaszczyceni liczną obecnością znamienitych gości: parlamentarzystów, władz lokalnych, przedstawicieli urzędów i organizacji społecznych, samorządowców i pocztów sztandarowych.

Sobotnie i niedzielne spotkania, które zgromadziły tysiące uczestników, były możliwe dzięki zaangażowaniu bardzo wielu kapłanów, osób konsekrowanych, katechetów i świeckich. Dziękuję szczególnie organizatorom tych uroczystości oraz włączającym się w troskę o to sanktuarium, wyrażoną także złożonymi ofiarami. Dziękuję Księżom, Kustoszowi Sanktuarium i jego współpracownikom, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownemu, Siostrom Zakonnym, Katechetom, Caritas, Szkole Nowej Ewangelizacji, Diecezjalnej Diakonii Muzycznej „Tyle Dobrego”, mediom, harcerkom i harcerzom z ZHR-u, młodzieży KSM-u i Ruchu Światło-Życie, Domowemu Kościołowi, wspólnocie Cenacolo, Diakonii Uwielbienia „Uwielbiam Go!”, wolontariuszom, Straży Pożarnej, Policji oraz służbom porządkowym i medycznym za zaangażowanie w przygotowanie Diecezjalnego Spotkania Młodych i Diecezjalnej Pielgrzymki do Skrzatusza.

Drodzy Siostry i Bracia,

Ubogaceni skrzatuskimi obchodami, które przywoływały złoty jubileusz naszej Diecezji oraz wezwani do realizacji zadań wypływających z zakończonego synodu, stajemy na progu nowego etapu drogi, z nowym zapałem wiary, by podejmować misję ewangelizacyjną. Niech rozbrzmiewają w naszych sercach słowa, jakimi Jezus wezwał Szymona Apostoła, aby «wypłynął na głębię» (Łk 5, 4). Odnosząc te słowa do nas, spoglądamy w przyszłość, na horyzoncie której dostrzegamy kolejny jubileusz: 450-lecia obecności piety Matki Bożej w Skrzatuskim Sanktuarium. Trzyletnia peregrynacja jest przygotowaniem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej do jubileuszu przypadającego w roku 2025.

Drodzy Diecezjanie, dziękując za przybycie do Skrzatusza na odpustowe obchody, zapraszam: Wypłyńmy na głębię!, wdzięczni za synod oraz złoty jubileusz diecezji, w oczekiwaniu na 450-lecie obecności Pani Skrzatuskiej, wypełnionym zawierzeniem Maryi. Jej niezwykła obecność w naszym diecezjalnym Domu niech będzie zachętą do wzrostu w wierze i ciągłej przemiany naszych parafii i domów rodzinnych.

Wszystkim wypraszam u Boga błogosławieństwo na wspólną drogę!

† Zbigniew Zieliński
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Koszalin, dnia 20 września A.D. 2023.

 

 

10. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

11. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy byli wierni w małych rzeczach i służyli Bogu niepodzielnym sercem.

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz