Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 33 Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie.

 

 

1. Rozpoczynamy 33 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy do puszki 491 zł.

O godz. 16.oo na Plebanii spotkanie Zelatorek Żywego Różańca.

[ZĘBOWO]: Po Mszy spotkanie osób, które zgłosiły się do Kręgów M.B. Pielgrzymującej.

 

2. Na spotkaniu Rady Parafialnej omawialiśmy sprawy związane z Odpustem Parafialnym, który odbędzie się jak co roku 31 stycznia. Gościć będziemy ks. Bp. Zbigniewa, który udzieli podczas tej Uroczystej Eucharystii Sakramentu Bierzmowania.

Rozmawialiśmy również o potrzebie Cmentarza Komunalnego w Sycewicach. Wraz z Radnym – p. Ryszardem podjęliśmy inicjatywę napisania Petycji w sprawie utworzenia i budowy Cmentarza w Sycewicach, skierowanej do Rady Gminy Kobylnica oraz do p. Wójta. Do tej Petycji chcemy dołączyć Listę Poparcia Petycji, dlatego prosimy wpisanie swojego imienia i nazwiska na przygotowanym formularzu i podpisanie się. Takie podpisy zbierają również członkowie Rady Parafialnej, podczas zbierania ofiar na remont kościoła. [UWAGA: Na listę wpisujemy się tylko raz!].
Treść Petycji wywieszona jest w gablocie; lista do podpisania wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Omawialiśmy również sprawę Peregrynacji Piety Skrzatuskiej do naszej Parafii, którą gościć będziemy od czwartku 30 listopada do niedzieli 3 grudnia.
W czwartek 30 listopada Pieta Skrzatuska przybędzie do kościoła w Zębowie o godz. 18.3o; w piątek przybędzie o godz. 18.3o do Pałowa; a w sobotę o godz. 17.oo przybędzie do Sycewic.

Dokładny program podam w przyszłą niedzielę.

W czasie Nabożeństwa Maryjnego będą odmawiane modlitwy, podczas których wyczytywane będą prośby i podziękowania do Matki Bożej Skrzatuskiej, które wypisać możemy na przygotowanych kartkach (wyłożonych przy wyjściu z kościoła). Kartki te z prośbami i podziękowaniami można przynosić do kościoła do środy 29 listopada.

W przyszłą niedzielę 26 listopada, Słowo Boże przygotowujące nas do Peregrynacji wygłosi ks. Rafał DRESLER z Koszalina.

 

3. Msze Św. w tygodniu według stałego porządku.

 

4. Zapraszam na czwartkową Adorację od godz. 16.oo (w Sycewicach).

 

5. W przyszłą niedzielę 26 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Jest to ostatnia niedziela listopada, a więc w ramach naszego Parafialnego Dnia Patrona, – pół godziny przed Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

[SYCEWICE]: Podczas Mszy o godz. 8.oo, modlić się będziemy za Kazimierza KRZYŻANIAKA – jest to int. zamówiona przez sycewicką Różę Różańcową.

[PAŁOWO]: Podczas Mszy w przyszłą niedzielę, modlić się będziemy: O Boże błogosławieństwo dla Rolników z Pałowa, Pałówka i Nosalina.

 

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o czystość bielizny kościelnej, Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
19 listopada 2023 r.
Magdalena WOŹNIAK, Katarzyna MORGAŚ, Monika WOJCIESZAK
26 listopada 2023 r.
Teresa IWANOWSKA, Joanna KOŁTUN, Danuta WASIAK

ZĘBOWO:
19 listopada 2023 r.
Katarzyna ZAWADA, Katarzyna NAWROCKA
26 listopada 2023 r.
Patrycja TENCZA, Dominik TENCZA

PAŁOWO:
19 listopada 2023 r.
Małgorzata WOJCIECHOWSKA, Ilona KUKOWSKA
26 listopada 2023 r. 

 

 

7. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: KOŚCIÓŁ JEST CZYMŚ O WIELE WIĘCEJ NIŻ INSTYTUCJĄ CHARYTATYWNĄ – O znaczeniu i skali działalności charytatywnej Kościoła; HISTORIA KOŚCIOŁA – O nowym Magazynie, który będzie się ukazywał co dwa miesiące.

 

8. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

9. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy odkrywając powierzone nam przez Boga talenty, służyli nimi Kościołowi i społeczeństwu.

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz