Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Tylko Jezus może uciszyć lęk człowieka. Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!

 

 

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Rozpoczynamy 34 – ostatni Tydzień Zwykły w Roku Liturgicznym.

W ostatnią niedzielę listopada, – wspominając naszego Patrona, – adorujemy Jezusa Hostię, zakotwiczając nasze życie przy kolumnie z Najświętszym Sakramencie.

Ks. Rafałowi DRESLEROWI dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże przygotowujące nas do Peregrynacji Skrzatuskiej Piety.

Te piękne dni niech będą również naszym zakotwiczaniem się przy drugiej kolumnie z propozycji naszego Patrona, przy kolumnie z Matką Bożą.

 

2. Msze Św. w tygodniu według stałego porządku.

 

3. PEREGRYNACJA  PIETY  SKRZATUSKIEJ

Od czwartku 30 listopada przeżywać będziemy czas Peregrynacji Piety Skrzatuskiej w naszej Parafii.

Nawiedzenie naszej Parafii przez Maryję w Skrzatuskiej Piecie rozpocznie w czwartek w Zębowie o godz. 18.3o. – po powitaniu przy Krzyżu Misyjnym i wniesieniu Piety do kościoła, przeżywać będziemy Eucharystię; po Mszy będzie Nabożeństwo Maryjne – Wieczór w Domu Matki, podczas którego wyczytywane będą prośby i podziękowania kierowane do Matki Bożej (które wypisać możemy na przygotowanych kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Kartki te z prośbami i podziękowaniami można przynosić do kościoła do środy 29 listopada). Po Nabożeństwie będzie zakończenie Odwiedzin Matki Bożej w Zębowie, pożegnanie Piety i odniesienie jej do samochodu-kaplicy.

W piątek 1 grudnia Pieta Skrzatuska będzie w Pałowie. O godz. 18.3o będzie powitanie Matki Bożej na parkingu przed kościołem. Dalej nawiedzenie Piety przebiegać będzie jak w Zębowie.

W sobotę 2 grudnia Maryja w Piecie Skrzatuskiej zawita o godz. 17.oo do Sycewic. Po powitaniu przed kościołem uroczyście wniesiemy Pietę do naszej świątyni, by przy szczególnej obecności Matki Bożej uczestniczyć będziemy w Eucharystii. Po Mszy będzie – podobnie jak w Zębowie i Pałowie – Nabożeństwo: Wieczór w Domu Matki, którym zakończymy tę część Peregrynacji. Pieta pozostanie w kościele w Sycewicach do niedzieli. O godz. 20.3o będzie okazja do wspólnych modlitw przy Piecie wraz z ks. Pawłem, który prowadzić nas będzie w czasie Peregrynacji; zakończymy to spotkanie Apelem Jasnogórskim.

W czwartek w Zębowie, w piątek w Pałowie i w sobotę w Sycewicach wystawiona będzie puszka na ofiary, które przeznaczone będą na budowę dzwonnicy przy Sanktuarium w Skrzatuszu.

Peregrynację w naszej Wspólnocie Parafialnej przeprowadzi ks. Paweł HARABURDA z Sanktuarium Skrzatuskiego.

W niedzielę Pieta będzie w kościele w Sycewicach.

Zakończenie Peregrynacji będzie po Mszy Św. o godz. 14.oo; – po błogosławieństwie będzie pożegnanie przez wiernych, odmówimy Modlitwę Skrzatuską, następnie odprowadzimy Pietę do samochodu-kaplicy i Matka Boża w Piecie Skrzatuskiej odjedzie do następnej Parafii.

 

4. W dalszym ciągu Apelujemy i prosimy wraz z Radą Parafialną o podpisy w sprawie Petycji o budowie Cmentarza Komunalnego w Sycewicach (Tekst Petycji jest na Parafialnej Stronie Internetowej w zakładce: AKTUALNOŚCI, RÓŻNE oraz w gablotce).

 

5. Zapraszam na czwartkową Adorację od godz. 16.oo (w Sycewicach).

 

6. Najbliższy piątek, to Pierwszy Piątek Miesiąca: Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę Św. Szkolną. Okazja do spowiedzi od godz. 16.oo.

 

7. Najbliższa sobota, to Pierwsza Sobota Miesiąca: odwiedziny chorych od godz. 9.oo; Spotkanie Formacyjne Róży w Sycewicach o godz. 16.15.

Spotkanie Róż w Zębowie i Pałowie w przyszła niedzielę.

 

8. W przyszłą niedzielę 3 grudnia – 1 Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny (Kościelny).

Na początku Mszy będzie poświęcenie Wieńca Adwentowego.

Poświęcenie opłatków i sprzedaż świec Caritas rozpoczniemy od 2 niedzieli Adwentu.

 

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
26 listopada 2023 r.
Teresa IWANOWSKA, Joanna KOŁTUN, Danuta WASIAK
3 grudnia 2023 r.
Monika CHAŁUBIŃSKA, Joanna DANILUK, Honorata DANILUK

ZĘBOWO:
26 listopada 2023 r.
Patrycja TENCZA, Dominik TENCZA
3 grudnia 2023 r.
Stanisław i Marzena WAWRZEŁA

PAŁOWO:
26 listopada 2023 r.
——————————————————————————–
3 grudnia 2023 r.
Anna ROSOŁOWSKA, Renata MAZUR-WOJCIECHOWSKA

 

10. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: BRAT PIOTRA – O tym, co łączy, a co różni Kościoły: Katolicki i Prawosławny; UMRZEĆ U SIEBIE – O niewielkiej wspólnocie Chrześcijan mieszkających w Strefie Gazy, która stoi przed widmem zagłady. [dodatek: Kalendarz Gościa na 2024 r.: Apostołowie Chrystusa]

 

11. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

12. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy nasze dążenia i cele podporządkowywali woli Chrystusa Króla.

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz