Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Człowiek, który zabija Boga, nie znajdzie także ostatecznego hamulca, aby nie zabijać człowieka. Ten ostateczny hamulec jest w Bogu.

 

1. Rozpoczynamy 5 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystości Odpustowej ku czci naszego Patrona, podczas której 14 naszych młodych Parafian przyjęło Sakrament Bierzmowania.

Dziękuję również Rodzicom nowo Bierzmowanych za dar ołtarza (500 zł. na renowację kielicha).
Koszt renowacji kielicha wraz z pateną: 670 zł.

 

2. Ze względu na wyjazd, w tygodniu – do piątku włącznie – NIE BĘDZIE MSZY ŚW. oraz NIECZYNNA będzie również KANCELARIA PARAFIALNA.

 

3. W sobotę 10 lutego od godz. 9.oo – odwiedziny chorych; o godz. 15.oo na plebanii – Spotkanie-Katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

 

4. W przyszłą niedzielę 11 lutego Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej przynoszą Obrazy Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej do kościoła, by rozpocząć nowy miesiąc pielgrzymowania Obrazu.

11-ty lutego jest również Światowym Dniem Chorego. Z tej okazji zapraszam wszystkich chorych, cierpiących i starszych na Mszę Św. o godz. 14.oo w Sycewicach, podczas której udzielany będzie Sakrament Namaszczenia.

Po Mszy Św. o godz. 14.oo zapraszam na spotkanie organizacyjne osoby, które chciałyby rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku.

 

5. W tym roku Wielki Post rozpoczyna się już 14 lutego. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy Rekolekcje-Odnowienie Misji Świętych, które poprowadzi o. Joel-franciszkanin. W Środę Popielcową rozpoczną się również Rekolekcje Szkolne.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
4 lutego 2024 r.
Joanna BALCERSKA, Monika JUDEK, Katarzyna DZIWISZ
11 lutego 2024 r.
Danuta IWANOWSKA, Katarzyna CIEŚLAK, Agata SOWIRKO

W styczniu na remont kościoła zebrano 2070 zł.: ul. Sportowa, Poprzeczna, Szkolna, Pocztowa: 1185 zł.; ul. Polna, Dworcowa, Łąkowa 460 zł.; ul. Lipowa, Pogodna, Kościelna, Za Stawem, Kasztanowa, Żonkilowa 425 zł.

ZĘBOWO:
4 lutego 2024 r.
Dominika i Maciej LIPKA
11 lutego 2024 r.
Teresa i Leszek MAZUR

PAŁOWO:
4 lutego 2024 r.
Anna WANAGO, Marta AUCH
11 lutego 2024 r.
Regina KOWALCZYK, Danuta IŚKO

 

7. Od poniedziałku 15 kwietnia do soboty 20 kwietnia planuję Parafialną Pielgrzymkę: na Jasną Górę, do Krakowa (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II), do Kalwarii Zebrzydowskiej, do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, do Wadowic, do Ludźmierza oraz do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – na Święty Krzyż koło Kielc.

 

8. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Po co nam Konsekrowani?

 

9. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

10. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy w modlitwie znajdowali światło i pokarm dla naszego życia.

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz