Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Chorego – 11 lutego 2024 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach.

 

1. Światowym Dniem Chorego rozpoczynamy 6 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej rozpoczynają dzisiaj nowy miesiąc pielgrzymowania Obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Z okazji Światowego Dnia Chorego zapraszam wszystkich chorych, cierpiących i starszych na Mszę Św. o godz. 14.oo w Sycewicach, podczas której udzielany będzie Sakrament Namaszczenia.

Po Mszy Św. o godz. 14.oo zapraszam na spotkanie organizacyjne osoby, które chciałyby rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku.

 

2. We wtorek nie będzie Mszy Św. w Zębowie.

 

3. W najbliższą środę – Środę Popielcową – rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu.

Msze Św.: w Zębowie o godz. 16.oo; w Pałowie o godz. 18.oo; w Sycewicach o godz. 20.oo. Podczas każdej Mszy, po kazaniu, – obrzęd posypania głów popiołem.

W Środę Popielcową rozpoczynamy nasze coroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które będą również czasem Odnowienia Parafialnych Misji Świętych.  Naszym tegorocznym Rekolekcjonistą będzie o. Joel – Franciszkanin.

W Środę Popielcową obowiązuje nas Post Ścisły: post ilościowy (jeden posiłek do syta oraz 2 lekkie posiłki)[od 18-60 roku życia] i post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) [od 14 roku życia do końca życia].

W Okresie Wielkiego Postu należy powstrzymywać się również od udziału w zabawach.

Zachęcam również do wielkopostnych postanowień pokutnych.

W najbliższą środę Kancelaria Parafialna nieczynna.

 

4. W ramach Rekolekcji – w Środę Popielcową, czwartek, piątek i sobotę – Msze Św. z nauką rekolekcyjną: w Zębowie o godz. 16.oo; w Pałowie o godz. 18.oo; w Sycewicach o godz. 20.oo.; w niedzielę Msze według stałych godzin.

W piątek we wszystkich kościołach – pół godziny przed Mszą Św. będzie Droga Krzyżowa; a w sobotę okazja do spowiedzi.

 

5. W Środę Popielcową rozpoczną się również Wielkopostne Rekolekcje Szkolne. Będą trwały przez 3 dni – od środy do piątku – w godzinach dopołudniowych. Plan Rekolekcji Szkolnych (jak i Parafialnych) wywieszony jest w gablocie.

 

6. W ramach Rekolekcji, w sobotę 17 lutego od godz. 9.oo – odwiedziny chorych.

 

7. Ukrainę już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, a jej mieszkańcy z każdym kolejnym dniem coraz mocniej odczuwają ubóstwo, głód i strach. Wobec tego cierpienia nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni, dlatego, w nawiązaniu do apelu Abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński zarządza, aby we wszystkich Parafiach naszej Diecezji, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową, 14 lutego br., zorganizować zbiórkę pieniężną do puszek

Jako Diecezja chcemy wraz z całym Kościołem w Polsce kontynuować wielkie dzieło pomocy potrzebującym Ukraińcom. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących, seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

 

8. W przyszłą niedzielę 18 lutego – zakończenie Rekolekcji. Taca dla o. Rekolekcjonisty.

Po Mszy Św. o godz. 14.oo w Sycewicach – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

 

9. W piątek – 16 lutego – Biskup Senior Edward Dajczak będzie obchodził 75 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie w naszych modlitwach.

 

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
11 lutego 2024 r.
Danuta IWANOWSKA, Katarzyna CIEŚLAK, Agata SOWIRKO
18 lutego 2024 r.
Lidia JACHIMOWSKA, Magdalena TOMASZEWSKA, Jolanta HENDRYK

ZĘBOWO:
11 lutego 2024 r.
Teresa i Leszek MAZUR
18 lutego 2024 r.
Dorota BAJOR, Elżbieta BOROWSKA

PAŁOWO:
11 lutego 2024 r.
Regina KOWALCZYK, Danuta IŚKO
18 lutego 2024 r.
Agnieszka KOWAL, Elżbieta SEKULSKA

 

11. Przypominam o planowanej Parafialnej Pielgrzymce – termin: Od poniedziałku 15 kwietnia do soboty 20 kwietnia; na Jasną Górę, do Krakowa (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II), do Kalwarii Zebrzydowskiej, do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, do Wadowic, do Ludźmierza oraz do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – na Święty Krzyż koło Kielc.

 

12. Polecam GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim: O tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post.

 

13. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

14. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: aby Bóg uzdolnił nas do okazywania czułości i mądrego wspierania ludzi znajdujących się w potrzebie.

Oraz dobrego czasu Rekolekcji Wielkopostnych.

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz