Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24 marca 2024 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II
Nie bójcie się Tajemnicy Boga. Nie bójcie się Jego Miłości.

 

 

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy ostatni – Wielki Tydzień – tegorocznego Wielkiego Postu.

Poświęcenie palm: przy Krzyżu Misyjnym.

W tym tygodniu można przynieść wielkopostne skarbonki z jałmużną wielkopostną.

 

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii proszę o przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu w kościele w Sycewicach.

 

3. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: w Zębowie we wtorek 26 marca – od godz. 16.3o i podczas Mszy Św.; w Pałowie w środę 27 marca – od godz. 16.3o i w czasie Mszy Św.; w Sycewicach w środę 27 marca od godz. 19.oo.

 

4. We wtorek w Zębowie, w środę w Pałowie Msza Św. o godz. 17.oo; po Mszy Droga Krzyżowa.

 

5. W czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.

Msze Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek: w Zębowie o godz. 17.oo; w Pałowie o godz. 18.3o (po Mszy – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.oo); w Sycewicach o godz. 19.oo (po Mszy – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.oo)

Na Mszę Wieczerzy Pańskiej w Sycewicach zapraszam szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

6. W Wielki PiątekLiturgia na Cześć Męki Pańskiej:

w Zębowie o godz. 17.oo Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia na Cześć Męki Pańskiej; w Pałowie o godz. 18.3o Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia na Cześć Męki Pańskiej (po Liturgii – adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 21.oo); w Sycewicach od godz. 9.oo aż do Drogi Krzyżowej – okazja do adorowania Pana Jezusa w Ciemnicy, – rozpoczniemy adorowanie Jezusa w Ciemnicy modlitwą Liturgii Godzin (Jutrznią) o godz. 9.oo; o godz. 19.oo Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia na Cześć Męki Pańskiej (po Liturgii – adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 21.oo).

Ofiary zbierane w czasie Liturgii Męki Pańskiej, przeznaczone są dla chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie.

W Wielki Piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tzw. post jakościowy – obowiązuje od 14 roku życia do końca życia); i post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki – obowiązuje od 18 do 60 roku życia).

Warto także jutro, w ramach podtrzymywania Tradycji, aż do Wigilii Paschalnej, zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. W Wielką SobotęWigilia Paschalna:

w Zębowie o godz. 17.oo; po Liturgii – Procesja Wielkanocna.

w Pałowie o godz. 20.oo; po Liturgii – Procesja Wielkanocna.

w Sycewicach od godz. 8.3o aż do Wigilii Paschalnej – okazja do adorowania Pana Jezusa przy Bożym Grobie, – rozpoczniemy adorowanie Jezusa w Bożym Grobie modlitwą Liturgii Godzin (Jutrznią) o godz. 8.3o; o godz. 20.oo Wigilia Paschalna.

Na Wigilię Paschalną proszę przynieść Paschaliki lub Gromnice.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: 9.oo – Sycewice (w kościele); 9.3o – Reblino (pod wiatą); 9.45 – Reblinko (przy kapliczce); 10.oo – Zębowo (w kościele); 10.15 – Redęcin (w świetlicy); 10.3o – Sycewice (w kościele); 10.45 – Pałówko (w świetlicy); 11.oo – Pałowo (w kościele); 11.15 – Nosalin (przy krzyżu); 12.oo – Sycewice (w kościele).

 

8. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego:
w Sycewicach o godz. 7.oo Procesja Rezurekcyjna na placu przed kościołem, po Procesji Msza Św.; w Zębowie o godz. 10.oo Msza Św.; w Pałowie o godz. 12.oo Msza Św.; w Sycewicach o godz. 14.oo Msza Św.

 

9. W Poniedziałek Wielkanocny (Drugi Dzień Świąt) – Msze Św. według porządku niedzielnego: w Sycewicach o godz. 8.oo i 14.oo; w Zębowie o godz. 10.oo; w Pałowie
o godz. 12.oo.

 

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
24 marca 2024 r.
Ewelina PRZEDBORSKA, Katarzyna ZABŁOTNA, Anna MOZGAWA
31 marca 2024 r.
Katarzyna WIERZBICKA, Lucyna OSTROWSKA, Małgorzata ŻUREK

ZĘBOWO:
24 marca 2024 r.
Krystyna BRZYKCY, Jadwiga SKIRZEWSKA
31 marca 2024 r.
———————————————————–

PAŁOWO:
24 marca 2024 r.
Danuta SOBCZAK, Emilia LISOWSKA
31 marca 2024 r.
Zofia KOWAL, Elżbieta CIESIELSKA

 

11. Polecam GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim: Dodatek: Medytacje i modlitwy na Wielki Tydzień.

 

 

12. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

13. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: aby udział w Eucharystii obudził w nas pragnienie świętości.

 

14. Komunikat Episkopatu.

KOMUNIKAT
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY
PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA

W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49).
Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się Warszawie w dniach 13-14 marca br. podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu. Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.
Zachęcam duszpasterzy, aby ‒ czy to w ramach liturgii wymienionych uroczystości czy poza nią ‒ podkreślali doniosłość dzieła Odkupienia oraz zachęcali Lud Boży do wdzięczności za nie. Wiernych zaś, zwłaszcza skupionych we wspólnotach religijnych i ruchach, proszę o wielkoduszne włączanie się we wszelkie inicjatywy z tym związane.

 

Gdańsk, 21 marca 2024 roku
✠ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

15. Nowenna.

 

16. ZMARLI: Bożemu Miłosierdziu polecamy: Wojciecha SUSZCZEWICZA z Reblina.
WIECZNY  ODPOCZYNEK  RACZ  MU  DAĆ  PANIE …

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz