Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II:

Bez Maryi Ewangelia staje się bezcielesna i bezkształtną… Maryja jest Niewiastą, którą Bóg postawił przy każdym człowieku na drodze do zbawienia. Maryja jest drogą do Bożej prawdy. (Jan Paweł II)

 

 

1. Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczynamy 7 Tydzień Wielkanocny.

 

2. Dzisiejszą niedzielą Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej rozpoczynają kolejny miesiąc pielgrzymowania obrazów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

 

3. Dzisiaj o godz. 16.oo na plebanii – spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu Parafialnego.

 

4. Msze Św. w tygodniu według stałego porządku; po Mszach – Nabożeństwa Majowe.

 

 

5. W czwartek przypada Święto św. Andrzeja BOBOLI – kapłana i męczennika – Patrona Polski; od 16.oo [w Sycewicach] Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

6. W sobotę 18 maja Mszą Św. o godz. 17.oo rozpocznie się Spotkanie Formacyjne dla Kandydatów do Bierzmowania.

 

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

8. Diecezjalny Duszpasterz Rolników serdecznie zaprasza wszystkich rolników z rodzinami oraz wszystkich, którym sprawy rolnictwa i polskiej ziemi są bliskie, – na Pielgrzymkę Rolników. W tym roku pragniemy zorganizować ją po raz pierwszy w dniu 19 maja na Górze Chełmskiej w Koszalinie. 19 maja jest pierwszą niedzielą przypadającą po Wspomnieniu św. Izydora, – Patrona Rolników (15 maja).

 

9. Organizatorzy serdecznie zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Rozpocznie się o godz. 11.oo przed kościołem pw. św. Maksymiliana na ul. Piłsudskiego, a zakończy Mszą o godz. 13.oo w Kościele Mariackim. Organizatorzy proszą uczestników o ubranie się na biało. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

 

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
12 maja 2024 r.
Monika CHAŁUBIŃSKA, Janina DANILUK, Monika ŻUCHLIŃSKA
19 maja 2024 r.
Bożena PUSTKOWIAK, Joanna KALINOWSKA, Katarzyna ULANOWSKA

ZĘBOWO:
12 maja 2024 r.
Agnieszka SAMSEL, Brygida SAMSEL
19 maja 2024 r.
Agnieszka WÓJCIK

PAŁOWO:
12 maja 2024 r.
Mirosława CZAPLIŃSKA, Julia HAJKOWICZ
19 maja 2024 r.
Lucjana NOWAK, Mirela KURPET

 

11. Polecam najnowszy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

12. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

13. Zaproszenie Biskupa Diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego na uroczystości na Górze Chełmskiej w dniu 1 czerwca 2024 r.
Drodzy Siostry i Bracia,
Serdecznie zapraszam wszystkich Was dnia 1 czerwca 2024 r. na obchody 33 rocznicy poświęcenia przez Jana Pawła II  Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 10:00, a zakończy odprawieniem Mszy św. o godz. 12:00.
Spotkanie to jest zarazem Diecezjalną Pielgrzymką Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Moją wielką radością jest fakt, że Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej rozwija się aż w 120 parafiach naszej diecezji, a Maryja nawiedza rodziny w ponad 600 kręgach domowych.
Wyjątkowym zadaniem Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej jest ożywienie życia religijnego parafii poprzez przyjmowanie w swoich domach Pielgrzymującej Matki Bożej, kontakt rodzin z szensztackim sanktuarium, a także jednoczenie się rodzin pomiędzy sobą poprzez wspólne pielgrzymki i spotkania, by żyć dla ideałów życia rodzinnego i wspierać się w wierze.
Doskonałą okazją do realizowania zadań Apostolatu jest wspólna pielgrzymka z Waszych parafii na Górę Chełmską 1 czerwca 2024 r. w Koszalinie, na którą jeszcze raz zapraszam. Niech opieka Maryi inspiruje Was do wspólnej modlitwy rodzinnej oraz odkrywania Boga w codzienności życia.
Już teraz bardzo serdecznie pozdrawiam i modlę się za wszystkich, którzy biorą udział w tym wielkim dziele.
Powierzając całe Dzieło Szensztackie Dobremu Bogu, przez Niepokalane Serce Maryi, wszystkim zaangażowanym błogosławię i zapewniam o mojej modlitwie.

+ Zbigniew Zieliński
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

W związku z tym Parafia pw. św. Maksymiliana wraz z Parafią Mariacką organizują Pielgrzymkę autokarową na Górę Chełmską w Koszalinie 1 czerwca. Koszt: 40 zł. Zgłoszenia najlepiej do środy 15 maja.

 

14. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: żebyśmy z ochotą i zaufaniem podjęli dzieło ewangelizacji tam, gdzie nas Bóg postawił.

 

15. Przekazanie Obrazów M.B. Pielgrzymującej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz