Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II:

Świadomi słabości ludzkiej duszy, która lęka się przyjąć Słowo Boże, zwracamy się z gorącym wołaniem do Ducha Świętego: Otwórz nasze serca, napełnił je światłem i życiem. Spraw, by wzrastała w nas wiara w Słowo, które zbawia. Bądź w nas tchnieniem miłości, która nas przemienia. Bądź światłem, które daje odwagę, abyśmy Cię nieustannie szukali. Oświeć nas, byśmy zrozumieli ostateczny sens dziejów. Oddal od nas wszelkie niewierności, które oddzielają nas od Ciebie, uwolnij nas od nienawiści i podziałów. (Jan Paweł II)

 

 

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny i rozpoczynamy Okres Zwykły w Liturgii Kościoła.

 

2. We wtorek Msza Św. i Nabożeństwo Majowe w Zębowie; w środę w Pałowie; w czwartek w Sycewicach.

 

3. W piątek 24 maja przypada Wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych – Patronki kościoła w Zębowie; Msza Św. w piątek o godz. 17.oo w Zębowie.

W piątek w kościele w Sycewicach o godz. 18.oo – Pierwsza Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią. Po spowiedzi – poświęcenie Szat Komunijnych.

 

4. W sobotę 25 maja, w naszym parafialnym kościele w Sycewicach, o godz. 11.oo przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

O godz. 17.oo Msza Św.; po Mszy Nabożeństwo Majowe.

 

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Będzie to również Dzień Patrona Parafii – pół godziny przed Mszą Św. – Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

6. PRZYPOMNIENIE: Organizatorzy serdecznie zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 maja. Rozpocznie się o godz.11.oo przed kościołem św. Maksymiliana na ul. Piłsudskiego, a zakończy Mszą o godz. 13.oo w Kościele Mariackim. Organizatorzy proszą uczestników o ubranie się na biało.  

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
19 maja 2024 r.
Bożena PUSTKOWIAK, Joanna KALINOWSKA, Katarzyna ULANOWSKA
26 maja 2024 r.
Rodzice Dzieci Komunijnych

ZĘBOWO:
19 maja 2024 r.
Agnieszka WÓJCIK
26 maja 2024 r.
Małgorzata i Jerzy WINIARSCY

PAŁOWO:
19 maja 2024 r.
Lucjana NOWAK, Mirela KURPET
26 maja 2024 r.
Jolanta SURMA, Agnieszka OLEJNICZAK

 

8. PRZYPOMNIENIE: Zaproszenie ks. Bp. Zbigniewa ZIELIŃSKIEGO na uroczystości rocznicy poświęcenia przez Jana Pawła II Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, – w dniu 1 czerwca 2024 r.;
[godz.10.oo – Nabożeństwo Różańcowe; godz. 12.oo Msza Św.].

 

9. W ubiegłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 14.oo w Sycewicach, kolejny już raz, śpiewała nasza parafialna Schola. Dziękujemy dziewczynom śpiewającym w niej, jak i p. Małgosi, która tę Scholę prowadzi, za upiększanie Liturgii śpiewem, ale też modlitwą i zaangażowaniem. Żeby jednak to piękne dzieło się rozwijało potrzeba nowych śpiewaków. Zachęcam więc do dołączenia nowych dziewczyn czy chłopaków do naszej parafialnej Scholi.

 

10. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada w czwartek 30 maja. Godziny Mszy: w Zębowie 8.oo (procesja); w Sycewicach 10.oo (procesja); w Pałowie 12.3o (procesja).
W Zębowie i Pałowie procesje stałymi trasami; w Sycewicach w tym roku procesja przejdzie ulicami: Za Stawem, Pogodną, Kasztanową, Kościelną. Proszę więc o przygotowanie ołtarzy: 1) mieszkańców ul. Za Stawem; 2) mieszkańców ul. Pogodnej; 3) mieszkańców ul. Lipowej i Kasztanowej (ołtarz na ul. Kasztanowej); 4) mieszkańców Dworcowej i Łąkowej (ołtarz na terenie kościoła).

 

11. W sobotę 25 maja o godz. 11.oo w Konkatedrze w Kołobrzegu rozpocznie się Msza Św., w czasie której trzech Diakonów naszej Diecezji przyjmie Święcenia Kapłańskie z rąk Biskupa Zbigniewa ZIELIŃSKIEGO.
Zapraszamy: dzieci, młodzież, dorosłych, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Harcerzy, młodzież skupioną w różnych wspólnotach i ruchach katolickich, do udziału w tej pięknej Liturgii.
Bardzo prosimy, by na czas ostatniego przygotowania do kapłańskiej posługi otoczyć modlitwą przyszłych Neoprezbiterów. Zachęcamy do duchowej łączności z WSD w Koszalinie z wtorku na środę (21-22 maja), kiedy to nasza Seminaryjna Wspólnota trwać będzie na modlitwie podczas całonocnej adoracji w intencji naszych Diakonów, a także w dniach 18-24 maja, kiedy to Diakoni będą przebywać w domu sióstr w Lipiu na rekolekcjach przed święceniami.

 

12. Polecam najnowszy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim: Św. Pier Giorgio FRASSATI i jego Towarzystwo Ciemnych Typów; Dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną Chrześcijan?; Jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

 

13. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

14. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: żebyśmy nie blokowali w sobie działania Ducha Świętego i byli gotowi przyjąć Jego niespodziankę.

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz