OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019 r.

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec Uczniów, aby przed czekającą Go Męką zobaczyli Jego chwałę. Nasz udział we Mszy Św. jest wejściem na naszą Górę Przemienienia, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności.

1. Dzisiejszą Niedzielą zaczynamy drugi tydzień Wielkiego Postu.

2. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na Wielkopostne Nabożeństwa Pasyjne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
Droga Krzyżowa: w Zębowie we wtorki, w Pałowie w środy, w Sycewicach w piątki – po Mszy Św.;
Gorzkie Żale: w niedziele – w Zębowie i Pałowie przed Mszą Św.; w Sycewicach po Mszy Św. o godz. 13.oo z kazaniem pasyjnym (nie będzie kazania w czasie Mszy Św.).

4. W czasie Wielkiego Postu w różny sposób możemy pomagać ubogim i potrzebującym: w kościele i w sklepach w Sycewicach można do kosza wkładać artykuły żywnościowe i chemię gospodarczą; przy wyjściu z kościoła można zabrać wielkopostną skarbonkę Caritas-u, by odkładać do niej ofiary – jałmużnę wielkopostną – jako dar dla osób starszych. Od przyszłej niedzieli będzie można również kupić paschaliki Caritas w cenie 5 zł., które używać będziemy w Wielką Sobotę podczas Wigilii Paschalnej.

5. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Sycewic odbędzie się w piątek po 5 Niedzieli Wielkiego Postu – 12 kwietnia. Na tę Drogę Krzyżową potrzebne będzie przenośne nagłośnienie, które musimy kupić. Cena tego nagłośnienia to 2 600 zł. Nagłośnienie to będzie służyć na wszelkie procesje nie tylko w Sycewicach, dlatego proszę by do zakupu dołożyły się również kościoły filialne.

6. Radę Parafialną proszę o spotkanie w czwartek 21 marca po Mszy Św. Natomiast spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej wyjątkowo (z powodu p. Małgosi – katechetki, która nie może być na spotkaniu w czwartek) – w piątek 22 marca po Mszy Św. i Drodze Krzyżowej. Poświęcenie książeczek – za tydzień w niedzielę 24 marca podczas Mszy Św. o godz. 10.oo.

7. Spotkanie L.S.O. w sobotę 23 marca o godz. 15.3o.

8. Na najbliższe sobotnie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, zapraszam również rodziców, by omówić sprawy organizacyjne związane z Uroczystością Bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie, a przy wyjściu z kościoła puszka na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Jutro – w poniedziałek 18 marca – swoje imieniny obchodzić będzie Pasterz naszej Diecezji – ks. bp. Edward DAJCZAK. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych osobistych modlitwach.

11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i za ofiary składane po Mszy do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny oraz za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię.

ZĘBOWO:
17 marca 2019 r.
Grażyna ŁOTOCKA, Wiesława KOŁTYŚ
24 marca 2019 r.
Magdalena KUPISIŃSKA, Paulina HUCKO
Msza Św. w najbliższy wtorek o godz. 16.3o (z powodu wyboru Sołtysa)

SYCEWICE:
17 marca 2019 r.
Sylwia JUNGTO, Danuta KŁUDKA, Małgorzata POSZKE
24 marca 2019 r.
Elżbieta TOKARZ, Alfreda WIŚNIEWSKA, Wanda KULKOWSKA

PAŁOWO:
17 marca 2019 r.
Ewa KOWAL, Małgorzata KOWAL
24 marca 2019 r.
Jolanta SOBIESZYŃSKA, Alina NESTORUK

12. W najnowszym Gościu Niedzielnym: O nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym; Drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania; O papieskich rekolekcjach.

13. Najserdeczniejsze życzenia – Jubilatom i Solenizantom tygodnia.
Drogim Parafianom i Gościom życzę, – jak to mówił nasz tegoroczny Rekolekcjonista, – „smacznego Wielkiego Postu”.

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz

WRITTEN BY: ks. Piotr