OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 Niedziela Zwykła 20 października 2019 r. Niedziela Misyjna

Jezus zachęca nas, aby się modlić i nie ustawać. Może nieraz wydaje się nam, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że kiedy będziemy się zwracać do Boga, Ojciec w niebie weźmie nas w obronę. Wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy w czasie Mszy Św.

1. Niedzielą Misyjną rozpoczynamy – 29 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła – i zarazem Tydzień Misyjny.
Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. oraz przystępujących do Komunii Św.
Po Mszy Św. przed kościołem można kupić stroik na groby naszych zmarłych przygotowany przez WTZ.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych świątyniach.

3. Rada Sołecka i Caritas zaprasza na „Święto Ziemniaka”, które odbędzie się przy Świetlicy Wiejskiej w Sycewicach, w środę od godz. 9.oo. Dziękujemy p. Jóźwiakowi z Zębowa za ziemniaki.

4. Spotkanie-próba Scholi – w środę o godz. 19.oo.

5. W czwartek odbyło się ostatnie spotkanie dotychczasowej Rady Parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory brali czynny i żywy udział w spotkaniach Rady, za ich wysiłek intelektualny jak również za serce włożone w życie Parafii. W najbliższym czasie powołam nową Radę Parafialną.

6. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na Wypominki.
Można również kupić kalendarz naszej diecezji na rok 2020, w cenie 10 zł.
Przy wyjściu z kościoła, w puszce, wypisane są imiona i nazwiska kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę Was drodzy Parafianie, abyście wylosowali jednego/jedną kandydata/kandydatkę i przez cały rok otoczyli ich swoją osobistą modlitwą i wsparli ich duchowo w przygotowaniu do Uroczystości udzielenia Im Sakramentu Bierzmowania.

7. Za tydzień, w niedzielę 27 października, kazanie i oprawa Mszy Św. dedykowane będą dzieciom – najmłodszym naszym Parafianom.
Podczas Mszy Św. o godz. 13.oo przyjęci będą nowi Ministranci, a cała Służba Liturgiczna Ołtarza odnowi swoje przyrzeczenia.
Po Mszy o godz. 13.oo różaniec odmawiać będą (po Kaszubsku) dzieci i młodzież, którzy biorą udział w zajęciach szkolnych z języka kaszubskiego.

8. ŚWIĘTA i WSPOMNIENIA TYGODNIA:
We wtorek 22 października przypada Wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża;
W piątek 25 października przypada rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego
w Koszalinie;

9. Za tydzień w niedzielę 27 października w Zębowie wspominać będziemy rocznicę poświęcenia kościoła.

10. W najnowszym Gościu Niedzielnym: O tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci; Jak chronić dzieci przed zgubnym wpływem pornografii.
W naszym diecezjalnym dodatku: Pokochaj Kościół jak Maryja – o spotkaniu Żywego Różańca w CEF-ie; Czekać na śmierć jak na siostrę – o franciszkańskich obchodach wspomnienia śmierci św. Franciszka z Asyżu.

11. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na Papieskie Dzieła Misyjne oraz za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię:

SYCEWICE:
20 października 2019 r.
Lucyna OSTROWSKA, Katarzyna WIERZBICKA, Marta BURSZTYNOWICZ
27 października 2019 r.
Teresa WEIWER, Jolanta SIWIEC

ZĘBOWO:
20 października 2019 r.
Edyta GOŁDA
27 października 2019 r.
Władysława ORZECHOWSKA, Paulina ORZECHOWSKA

PAŁOWO:
20 października 2019 r.
Wioletta PAWŁOWSKA, Paulina KOWALCZYK
27 października 2019 r.
Katarzyna KOCIENIEWSKA, Bożena SZCZEPANEK

12. Po Mszy Św. zapraszam dzieci do zakrystii po kolejny obrazek z owieczką.

13. Szkoła Ewangelizacji zaprasza na dzień skupienia zatytułowany: „Miłość nigdy nie ustaje”. Poprowadzi go p. Marcin Zieliński, znany w Polsce i świecie ewangelizator. Spotkanie odbędzie się w Koszalinie, w Katedrze, 2 listopada, w godz. od 14.oo do 19.oo. Skierowane jest ono szczególnie do tych, którzy stracili najbliższych.

14. W piątek 25 października, lobby LGBT prawdopodobnie po raz kolejny ma organizować w polskich szkołach propagandową akcję „tęczowy piątek”. Celem tego przedsięwzięcia jest m.in. oswojenie uczniów z homoseksualizmem i otwarcie dzieci na „różnorodność seksualną”. Zapewne nie wszędzie odbędzie się ta inicjatywa, ale jeśli rodzice wiedzą o takiej akcji zapraszam po Mszy do zakrystii po, przygotowaną przez Konferencję Episkopatu Polski, deklarację przeciw takim formom edukacji seksualnej dzieci.

15. Obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jubilatom i Solenizantom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom – dobrej i spokojnej niedzieli oraz serdecznego zapatrzenia się i naśladowania w życiu, Maryi.

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz

WRITTEN BY: ks. Piotr