OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019 r.

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Nigdy nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości, ale także cierpienia i upadki, podczas podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych, powierzajmy Bożemu Miłosierdziu.

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy trzeci tydzień Wielkiego Postu.

2. W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3. Zapraszam gorąco na Wielkopostne Nabożeństwa Pasyjne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

4. We wtorek po Drodze Krzyżowej w Zębowie – spotkanie L.S.O.

5. W środę po Drodze Krzyżowej w Pałowie – spotkanie L.S.O.

6. W czwartek w Sycewicach od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszam. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

7. W sobotę w Sycewicach o godz. 15.3o spotkanie L.S.O., a wieczorną Mszą Św. – rozpoczynamy kolejne spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

8. Za tydzień w Niedzielę 31 marca – w ostatni dzień miesiąca – wspominać będziemy Patrona naszej Parafii – św. Jana Bosko. Po błogosławieństwie uczczenie relikwii.

9. W czasie Wielkiego Postu w różny sposób możemy pomagać ubogim i potrzebującym: w kościele i w sklepach w Sycewicach można do kosza wkładać artykuły żywnościowe i chemię gospodarczą; przy wyjściu z kościoła można zabrać wielkopostną skarbonkę Caritas-u, by odkładać do niej ofiary – jałmużnę wielkopostną – jako dar dla osób starszych oraz można kupić paschaliki Caritas w cenie 5 zł., które używać będziemy w Wielką Sobotę podczas Wigilii Paschalnej.

10. Na spotkaniu Rady Parafialnej omówiliśmy sprawę wymiany okien w kościele w Sycewicach (rozpatrywane są jeszcze projekty obniżające koszty); uzgodniliśmy podział kosztów zakupu przenośnego nagłośnienia procesyjnego (Zębowo i Pałowo: 780 zł., Sycewice 1040 zł.); podjęliśmy również decyzję o powrocie do starej naszej polskiej tradycji – Procesji i Mszy Św. Rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – rano o godz. 6.oo.

11. Zmiana dnia otwarcia Kancelarii Parafialnej: środa od godz. 19.oo lub w inne dni (oprócz niedziel i poniedziałków) po uzgodnieniu telefonicznym.

12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary (w Sycewicach – na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać również za ofiary, które składacie na pranie obrusów i bielizny liturgicznej. Dziękuję również tym którzy piorą i troszczą się
o to wszystko).
Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię.

ZĘBOWO:
24 marca 2019 r.
Magdalena KUPISIŃSKA, Paulina HUCKO
31 marca 2019 r.
Justyna LIPKA, Dominika LIPKA

SYCEWICE:
24 marca 2019 r.
Elżbieta TOKARZ, Alfreda WIŚNIEWSKA, Wanda KULKOWSKA
31 marca 2019 r.

PAŁOWO:
24 marca 2019 r.
Jolanta SOBIESZYŃSKA, Alina NESTORUK
31 marca 2019 r.
Anna WANAGO, Henryk LEŚNIEWSKI

13. W najnowszym Gościu Niedzielnym: Czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo Internet: Czemu służy tajemnica spowiedzi; oraz dodatek: Rachunek Sumienia, – który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.

14. Najserdeczniejsze życzenia – Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Drogim Parafianom i Gościom życzę, pięknego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz

WRITTEN BY: ks. Piotr