OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 Niedziela Zwykła 27 października 2019 r.

Jezus podaje przykład modlitwy, która została wysłuchana. Przyznanie się do swojej słabości i grzechu jest trudne, ale dzięki temu możemy stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem w niebie.

1. Niedzielą dzisiejszą, dedykowaną szczególnie naszym najmłodszym parafianom – dzieciom – rozpoczynamy 30 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.
Kazanie dla dzieci na Mszy w Zębowie, Pałowie i w Sycewicach o godz. 13.oo.
Tydzień temu w całej Polsce odbywało się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. oraz przystępujących do Komunii Św.; w naszej Parafii statystyki wyglądają następująco: We Mszach Św. wzięło udział 297 os. (12,9%) a do komunii przystąpiły 124 os. (5,3%).
Na Seminarium ofiarowaliście 860 zł, a na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 403 zł.
Po Mszy o godz. 13.oo (w Sycewicach), różaniec odmawiać będą (po Kaszubsku) dzieci i młodzież, którzy biorą udział w zajęciach szkolnych z języka kaszubskiego.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Październikową modlitwę różańcową kończymy w czwartek. Czwartek to ostatni dzień października – Dzień św. Jana Bosko.

3. Spotkanie-próba Scholi – w środę o godz. 19.oo.

4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na Wypominki.
Można również kupić kalendarz naszej diecezji na rok 2020, w cenie 10 zł.
Raz jeszcze proszę Was drodzy Parafianie, abyście wylosowali z puszki kartkę z imieniem i nazwiskiem jednego/jednej kandydata/kandydatki i otoczyli ich swoją osobistą modlitwą w przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. ŚWIĘTA  i  WSPOMNIENIA  TYGODNIA:
W poniedziałek 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; (swoje imieniny obchodzić będzie ks. bp. Tadeusz Werno);
W piątek 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych; (obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych); Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; (Pierwszy Piątek Miesiąca).
Msze Św.: w Sycewicach o godz. 8.3o; w Zębowie o godz. 10.oo (po Mszy modlitwy na cmentarzu); w Pałowie o godz. 12.oo (po Mszy modlitwy na cmentarzu).
W sobotę 2 listopadaWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. (Pierwsza Sobota Miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.oo); (spotkanie Żywego Różańca w Sycewicach o godz. 16.15).

6. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych. Informacja o tym, jakie warunki trzeba spełnić by taki odpust zyskać, wywieszona jest
w gablocie.

7. Wypominki – modlitwę za naszych bliskich zmarłych rozpoczniemy od niedzieli 3 listopada. Po Mszy Św. wyczytywane będą imiona i nazwiska zmarłych polecanych przez Was w Wypominkach i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Bóg zapłać za ofiary składane przez Was przy okazji Wypominek.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym: Jak zmienić Kościół ponuro-katolicki w dom dla tych, którzy omijają świątynie szerokim łukiem; oraz płyta z filmem: „Bernadetta. Cud w Lourdes” – poruszająca opowieść o cudownych Objawieniach Matki Bożej, które odmieniły życie tysięcy ludzi; W naszym diecezjalnym dodatku: Wierność misji to jedyna broń – o Seminarium w Koszalinie; Żeby godnie pochować – o pogrzebach dzieci utraconych; „Od jogi do umiłowania rodziny, sąsiadów, parafii i Boga – historia długiej drogi jaką przebył emerytowany kapitan i instruktor śmigłowcowy.
UWAGA: od dzisiejszej niedzieli cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię:

SYCEWICE:
27 października 2019 r.
Teresa WEIWER, Jolanta SIWIEC
3 listopada 2019 r.
Wiesława GUŹNICZAK, Małgorzata JAROSZEWICZ, Małgorzata ŻUREK

ZĘBOWO:
27 października 2019 r.
Władysława ORZECHOWSKA, Paulina ORZECHOWSKA
3 listopada 2019 r.
Teresa MAZUR, Leszek MAZUR

PAŁOWO:
27 października 2019 r.
Katarzyna KOCIENIEWSKA, Bożena SZCZEPANEK
1 listopada 2019 r.
Renata LIŃSKA, Katarzyna RUDZKA

10. Zapraszam dzieci do zakrystii po kolejny obrazek z owieczką.

11. Obfitości Bożych darów Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom – dobrej i spokojnej niedzieli.

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz

WRITTEN BY: ks. Piotr