OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019 r.

Bóg nie chce nas potępić, ale wskazać nowe życie. Wyznajmy swoje grzechy przed Bogiem i zwróćmy się do Tego, który tak bardzo nas kocha, że oddał własne życie za nasze zbawienie.

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy 5 tydzień Wielkiego Postu.

2. Zapraszam na Wielkopostne Nabożeństwa Pasyjne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

3. W poniedziałek o godz. 16.oo – próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. We wtorek w Sycewicach o godz. 19.oo okazja do spowiedzi dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, Świadków i Rodziców.

5. W środę podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 16.oo Młodzież naszej Parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp. Krzysztofa WŁODARCZYKA. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do naszego parafialnego WIECZERNIKA.
Z racji uroczystości – Kancelaria Parafialna NIECZYNNA.

6. Najbliższy czwartek to 2 czwartek miesiąca – CZWARTEK SYNODALNY. Od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie adoracji okazja do spowiedzi). Podczas wieczornej Mszy Św. prosić będziemy Ducha Świętego o szczególną asystencję w pracach synodalnych.

7. Zapraszam wszystkich Parafian na Parafialną Drogę Krzyżową, którą odprawimy na ulicach Sycewic w najbliższy piątek. O godz. 17.oo. będzie krótka Msza Św. a po Mszy wyruszymy z kościoła na Drogę Krzyżową.

8. W najbliższą sobotę o godz. 15.3o spotkanie L.S.O. a po Mszy zapraszam wszystkich Lektorów i śpiewających Psalmy, aby przygotować czytanie Męki Pańskiej na Niedzielę Palmową i podczas Triduum Paschalnego.

9. Za tydzień w Niedzielę 14 kwietnia przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy Św. – poświęcenie palm; a przed Mszą Św. o godz. 10.oo w Sycewicach uroczyste poświęcenie palm przy krzyżu misyjnym i procesja z palmami do kościoła.
Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można kupić palmy przygotowane przez panie z Parafialnego Caritas oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.

10. Dziękujemy za dary wkładane do koszy w kościele i w sklepach w Sycewicach.

11. Bóg zapłać za ofiary oraz za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię.

ZĘBOWO:
7 kwietnia 2019 r.
Alina DYBOWSKA, Magdalena DYBOWSKA
14 kwietnia 2019 r.
Edyta GOŁDA

SYCEWICE:
7 kwietnia 2019 r.
Justyna WITTE, Jolanta KOWALSKA, Mariola OWCZAREK
14 kwietnia 2019 r.
Anna CHMIELEWSKA, Agnieszka GNIŁA, Barbara BRACHA

PAŁOWO:
7 kwietnia 2019 r.
Regina KOWALCZYK, Danuta IŚKO
14 kwietnia 2019 r.
Agnieszka JASKOWSKA, Agata MAJSTEREK
W marcu na remont kościoła Pałówko zebrało 700 zł. a Pałowo 400 zł.
Sprzątanie wokół kościoła – sobota 13 kwietnia godz. 15.oo.

12. Okazja do spowiedzi przedświątecznej będzie w przyszłym tygodniu: w Zębowie we wtorek 16 kwietnia od godz. 17.3o; w Pałowie w środę 17 kwietnia od godz. 16.3o; w Sycewicach również w środę 17 kwietnia od godz. 19.oo.

13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest płyta DVD z filmem o św. Ignacym Loyola – żołnierzu, grzeszniku i świętym.
Polecam również wielkanocne Paschaliki.
(Sycewice: przy wyjściu z kościoła puszka na kwiaty do Bożego Grobu).

14. Najserdeczniejsze życzenia – Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Parafianom i Gościom życzę, mocy Ducha i wytrwałości na wielkopostnych drogach.

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz

WRITTEN BY: ks. Piotr