OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 Niedziela Adwentu 1 grudnia 2019 r.

Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności – takie wezwanie słyszymy w pierwszą niedzielę Adwentu. Rozpoczynający się okres Adwentu ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu na przyjście Chrystusa. Czuwajmy zatem, aby ta chwila nas nie zaskoczyła.

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny.
(Zębowo i Pałowo): Po Mszy Św. spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

2. W Adwencie w dni powszednie odprawiać będziemy Msze Św. Roratnie ku czci Matki Bożej (we wtorki w Zębowie; w środy w Pałowie; w czwartki, piątki i soboty w Sycewicach). Zachęcam (nie tylko dzieci) do uczestniczenia w Roratach z lampionami. Po Mszach Roratnich w Sycewicach zapraszam na Plebanię na ciepłą herbatę.
Na koniec Rorat, pod koniec grudnia, uczestniczący w tych Mszach, otrzymają zaproszenie na urodzinowy tort Pana Jezusa.

3. W Okresie Adwentu można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na Wieczerzę Wigilijną (bóg zapłać za ofiary przy tej okazji składane); rozprowadzane będą również świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała świeca w cenie 8 zł; duża w cenie 20 zł); można również pomóc ubogim wkładając do kosza produkty żywnościowe i chemię gospodarczą.

4. Najbliższy wtorek to drugi wtorek miesiąca – okazja do spowiedzi w Zębowie od godz. 16.oo; o godz. 17.oo Msza Roratnia.

5. Najbliższa środa to pierwsza środa miesiąca – okazja do spowiedzi w Pałowie od godz. 16.oo; o godz. 17.oo Msza Roratnia.
O godz. 19.oo w Sycewicach – próba Scholi.

6. Najbliższy czwartek to Pierwszy Czwartek Miesiąca. Od godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań.
Z racji na Eucharystyczny charakter, od najbliższego czwartku Komunia Święta podczas Mszy Św. w każdy czwartek, udzielana będzie pod dwoma postaciami.
Po Roratach zapraszam na ciepłą herbatę.

7. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.oo; o godz. 17.oo Msza Św. Szkolna. Po Roratach zapraszam na ciepłą herbatę.

8. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.oo; o godz. 16.15 spotkanie Żywego Różańca; o godz. 17.oo Roraty; po Roratach wspólna herbata na Plebanii.

9. W przyszłą niedzielę zbierane będą do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13.oo, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej (z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P.)

10. ŚWIĘTA i WSPOMNIENIA TYGODNIA:
We wtorek 3 grudnia: Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera;
W środę 4 grudnia: Wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy;
W piątek 6 grudnia: Wspomnienie św. Mikołaja – biskupa;
W sobotę 7 grudnia: Wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła;

11. W najnowszym Gościu Niedzielnym: O pogrzebie powstańców styczniowych w Wilnie; Gdy człowiek myśli o wegetacji, Bóg zapowiada życie; O tajemnicy Eucharystii, niedzielnej Mszy Św. i roli nadzwyczajnych szafarzy Komunii. W naszym diecezjalnym dodatku: Wegetarianizm jest trendy, a abstynencja…?

12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię:

SYCEWICE:
1 grudnia 2019 r.
Ewelina KOPEL, Ula DIEGNER, Joanna KOŁTUN
8 grudnia 2019 r.
Teresa IWANOWSKA, Hanna SAFIAN, Regina LASEK

ZĘBOWO:
1 grudnia 2019 r.
Marzena ZAKRZEWSKA, Ela UNGIER
8 grudnia 2019 r.
Małgorzata WINIARSKA, Marzena SAK

PAŁOWO:
1 grudnia 2019 r.
Beata PACAK, Ewelina ZJAWIŃSKA, Ewelina SZCZEPAŃSKA
8 grudnia 2019 r.
Marietta KOWAL, Sylwia KARPIŃSKA

13. Zapraszam dzieci po Mszy do zakrystii po kolejny obrazek z owieczką.

14. Obfitości Bożych darów Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom – dobrej i spokojnej niedzieli.

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz

WRITTEN BY: ks. Piotr