OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 Niedziela Adwentu 15 grudnia 2019 r

Kolejna zapalona świeca na wieńcu adwentowym pokazuje, że coraz bliżej świąt Narodzenia Pańskiego. Niech nasze oczekiwanie na ten czas ma również wymiar duchowego przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa, abyśmy z czystym sercem stanęli przed Nim z radością. Bądźmy wytrwali i ufni. Czekamy na Tego, który przyniesie nam zbawienie.

1. Niedzielą GAUDETE rozpoczynamy Trzeci Tydzień Adwentu.
Od wtorku rozpoczyna się druga część Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Zapraszam na Msze Św. Roratnie ku czci Matki Bożej.

3. Po Mszy można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki (Bóg zapłać za ofiary przy tej okazji składane); jak również w świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – na Wieczerzę Wigilijną; Bóg zapłać również za dary dla ubogich, które wkładacie do kosza.

4. W czwartek od godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy spotkanie L.S.O.

5. Najbliższy piątek 20 grudnia, będzie dniem spowiedzi przedświątecznej. W Zębowie okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.oo; w Sycewicach od godz. 17.oo; w Pałowie od godz. 19.oo.

6. W sobotę 21 grudnia przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 9.oo.
Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.oo.

7. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Parafialny Zespół Caritas parafii św. Jacka zaprasza wszystkich ubogich i samotnych na słupską wieczerzę wigilijną, która odbędzie się 24 grudnia br., o godzinie 12.oo w Restauracji Młyn (Spichlerz) przy ul. Młyńskiej (za Strażą Pożarną). Jednocześnie zapraszamy wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować na rzecz wigilii dla ubogi na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 21 grudnia br., o godz. 12.oo w słupskim młynie.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym: Jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich; O tym, jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka; O historycznych kłamstwach propagowanych przez młodych następców komunistycznych działaczy z okresu PRL. W naszym diecezjalnym dodatku: Dojrzewać do Eucharystii; Jak chłop ma przeżyć na Mszy?

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na ogrzewanie kościoła oraz za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię:

SYCEWICE:
15 grudnia 2019 r.
Danuta WASIAK, Ewa TOPULSKA, Elżbieta CHODOWSKA
22 grudnia 2019 r.
Janina DANILUK, Honorata DANILUK, Krystyna RYSZKO

ZĘBOWO:
15 grudnia 2019 r.
Małgorzata STACHURSKA
22 grudnia 2019 r.
Teresa KUCHARSKA, Aneta TRELA
Ubieranie choinek: 20.XII. o godz. 18.oo.
Msza Św. we wtorek wyjątkowo o godz. 16.oo.

PAŁOWO:
15 grudnia 2019 r.
Justyna KOWAL, Agnieszka PADEWSKA
22 grudnia 2019 r.
Beata KOWAL, Danuta KOWAL

10. Zapraszam dzieci po Mszy do zakrystii po kolejny obrazek z owieczką.

11. Obfitości Bożych darów Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom – dobrej i spokojnej niedzieli.

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz

WRITTEN BY: ks. Piotr