Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 Niedziela Zwykła 14 lutego 2021 r.

Zarówno zdrowie ducha, jak i jego choroby przechodzą z człowieka na człowieka drogą naśladowania. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro naśladują dobrych i nieustannie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzesznych. Ludzie mało wrażliwi na dobro i piękno życia trzymają z tymi, którzy krzywdzą innych i samych siebie, żyjąc tak, jakby Boga nie było. Tak już jest na tym świecie, że jedni szukają wartości mądrych i pięknych, a inni grzechu i głupoty. Musimy być wrażliwi na trąd dzisiejszego świata, musimy być wrażliwi na dobro, ale jeszcze bardziej na zło, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa, w których żyjemy.

1. 6 Niedzielą Zwykłą rozpoczynamy ostatnie 3 dni przed Wielkim Postem.
Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasłem jest: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.
Zachęcam i zapraszam wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu nie tylko na ten tydzień, ale również na cały Wielki Post.
Po Mszy Św. proszę, by na chwilę pozostali w kościele członkowie Żywego Różańca.

2. We wtorek Msza Św. w Zębowie o godz. 17.oo.

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post.

W Środę Popielcową obowiązuje nas Post Ścisły: post ilościowy (jeden posiłek do syta oraz 2 lekkie posiłki)[od 18-60 roku życia] i post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) [od 14 roku życia do końca życia].
W Okresie Wielkiego Postu należy powstrzymywać się również od udziału w zabawach.

W Środę Popielcową rozpoczynamy też nasze coroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które trwać będą do przyszłej niedzieli.
W tym roku naszym wielkopostnym rekolekcjonistą będzie Benedyktyn: o. Rafał DUDEK ze Starego Krakowa.

Plan Rekolekcji umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej, wywieszony jest również w gablotach.

W Środę Popielcową podczas każdej Mszy, po kazaniu, – obrzęd posypania głów popiołem.

W najbliższą środę Kancelaria Parafialna nieczynna.

4. W sobotę 20 lutego przypada comiesięczne Spotkanie Formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Ze względu na Rekolekcje formą spotkania będzie uczestnictwo w sobotniej Mszy z kazaniem rekolekcyjnym. Po Mszy Św. proszę, aby kandydaci do Bierzmowania zgłosili się do zakrystii.

W sobotę 20 lutego przypada 16 Rocznica Konsekracji kościoła w Sycewicach. Dziękować będziemy dobremu Bogu za naszą parafialną świątynię, dziękować będziemy wszystkim, którzy budowali i w dalszym ciągu upiększają kościół w Sycewicach.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
14 lutego 2021 r.
Marzena BUCEWKA, Zofia SZCZEPANIAK, Anna MOZGAWA

21 lutego 2021 r.
Dorota JURA, Alicja PILARSKA, Jolanta GŁĘBOSKA

ZĘBOWO:
14 lutego 2021 r.
Dorota i Andrzej NAWROCCY, Dorota i Robert NAWROCCY

21 lutego 2021 r.
Agnieszka WÓJCIK, Bogumiła PRZYGÓCKA

PAŁOWO:
14 lutego 2021 r.
Alicja KUKOWSKA, Marietta KOWAL

21 lutego 2021 r.
Agnieszka PADEWSKA, Justyna KOWAL

6. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby Benedyktyńskiej Wspólnoty ze Starego Krakowa. Proszę o Waszą ofiarność by wynagrodzić posługę Słowa Bożego naszego Rekolekcjonisty o. Rafała.

7. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę: w Zębowie i Pałowie przed Mszą Św.; w Sycewicach po Mszy Św. o godz. 13.oo.

8. Po Rekolekcjach, we wtorek 23 lutego, rozpoczniemy nasze parafialne czytanie Pisma Świętego przez Internet – w ramach duchowego przygotowania do Parafialnych Misji Świętych, które przeżywać będziemy w październiku 2022 r. Więcej informacji podam w przyszłą niedzielę. Na stronie głównej naszej Parafialnej Strony Internetowej jest już umieszczona informacja na ten temat. Chętni mogą kupić Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w cenie 99 zł.

9. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Najpiękniejsza historia miłości – Walentynki to dzień opowieści o miłości – cały ten walentynkowy szał, mimo opakowania w komercję, ma u źródła coś pięknego – wołanie o miłość; Jak dobrze zacząć Wielki Post?;

10. Wielu Bożych łask życzę Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Wszystkim zaś Wam – Drodzy Parafianie – dobrych Rekolekcji.

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz