Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2021 r.

Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudowartości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu… Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia.

1. Rozpoczynamy 1 Tydzień Wielkiego Postu.
Zakończył się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, ale zachęcam i zapraszam wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu na cały Wielki Post.
Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu: w Zębowie i Pałowie przed Mszą Św.;
w Sycewicach (z Kazaniem Pasyjnym; w czasie Mszy o godz. 13.oo nie będzie kazania) po Mszy o godz. 13.oo.

2. We wtorek Msza Św. w Zębowie o godz. 17.oo; po Mszy – Droga Krzyżowa.

3. W środę Msza Św. w Pałowie o godz. 17.oo; po Mszy – Droga Krzyżowa.

4. W czwartek w Sycewicach od godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu ( w czasie adoracji okazja do spowiedzi); po adoracji Msza Św.

5. W piątek w Sycewicach Droga Krzyżowa po Mszy Św.

6. W sobotę 27 lutego w Sycewicach, o godz. 15.3o w kościele, spotkanie-katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
21 lutego 2021 r.
Dorota JURA, Alicja PILARSKA, Jolanta GŁĘBOCKA

28 lutego 2021 r.
Beata WOŹNIAK, Marzena DĘBSKA, Robert BUCEWKA

ZĘBOWO:
21 lutego 2021 r.
Agnieszka WÓJCIK, Bogumiła PRZYGÓCKA

28 lutego 2021 r.
Małgorzata i Jerzy WINIARSCY

PAŁOWO:
21 lutego 2021 r.
Agnieszka PADEWSKA, Justyna KOWAL

28 lutego 2021 r.
Beata PACAK, Ewelina ZJAWIŃSKA

8. W przyszłą niedzielę, w ostatni dzień lutego, wspominać będziemy Patrona naszej Parafii – św. Jana Bosko.
Podczas Mszy Św. o godz. 13.oo w Sycewicach – poświęcenie książeczek dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. We wtorek 23 lutego, rozpoczniemy nasze parafialne czytanie Pisma Świętego przez Internet – w ramach duchowego przygotowania do Parafialnych Misji Świętych, które przeżywać będziemy w październiku 2022 r.
Spotkania te odbywać się będą: we wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty w godzinach: od 20.4o do 21.oo (spotkanie kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim).
Wskazówki techniczne jak przygotować komputer albo telefon, umieszczone są na parafialnej stronie internetowej w zakładce: Aktualności – Ogłoszenia Parafialne – Instrukcja Techniczna Spotkań Internetowych.
Można kupić Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w cenie 99 zł.

10. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: O tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie; Rachunek na ratunek – kto uczciwie patrzy w głąb swojego sumienia, pozbywa się złudzeń i staje się sobą.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami oraz zbierać będziemy do puszki ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

12. Wielu Bożych łask życzę Jubilatom i Solenizantom tygodnia.
Wszystkim zaś Wam – Drodzy Parafianie – aby czas Wielkiego Postu był dla nas czasem nawrócenia i przemiany naszych serc.

13. Naszemu Rekolekcjoniście o. Rafałowi z serca dziękujemy za kierownictwo duchowe w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych. Dziękujemy za słowa proste i przypominające nam o sprawach tak oczywistych dla naszego życia duchowego, a jednocześnie poruszające serca i pobudzające umysły do refleksji nad naszą katolicką codziennością.

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK  proboszcz