Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedziela Wielkiego Postu; Dzień św. Jana Bosko; 28 lutego 2021 r.

Wielu z nas pragnie stać się kimś innym. Często udajemy kogoś innego i jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne. Bóg dostrzega w człowieku te zabiegi, dlatego poprzez Kościół daje nam trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku; Jałmużnę – byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców na drodze do Ojca; Post – byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli, jacy jesteśmy naprawdę.

1. Rozpoczynamy 2 Tydzień Wielkiego Postu.
Wspominamy dzisiaj również naszego Patrona – św. Jana Bosko, dziękując Mu za opiekę nad naszą Parafią.
Druga niedziela Wielkiego Postu jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Niosąc pomoc również materialną naszym misjonarzom zbieramy dzisiaj ofiary do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.
Podczas Mszy Św. o godz. 13.oo w Sycewicach – poświęcenie książeczek dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

2. Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu: w Zębowie i Pałowie przed Mszą Św.; w Sycewicach z Kazaniem Pasyjnym po Mszy o godz. 13.oo; (w czasie Mszy o godz. 13.oo nie będzie kazania).

3. Droga Krzyżowa w Zębowie – we wtorek po Mszy Św.

4. Droga Krzyżowa w Pałowie – w środę po Mszy Św.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w Sycewicach w czwartek od godz. 16.oo.

6. Droga Krzyżowa w Sycewicach – w piątek po Mszy Św.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
W sobotę – odwiedziny chorych od godz. 9.oo; Spotkanie Żywego Różańca w Sycewicach o godz. 16.15; Spotkanie Żywego Różańca w Zębowie i Pałowie – w przyszłą niedzielę po Mszy Św.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
28 lutego 2021 r.
Beata WOŹNIAK, Marzena DĘBSKA, Robert BUCEWKA
7 marca 2021 r.
Danuta GOŁĘBIOWSKA, Maria KOSTRUBIEC, Urszula KALINOWSKA

ZĘBOWO:
28 lutego 2021 r.
Małgorzata i Jerzy WINIARSCY
7 marca 2021 r.
Monika SZCZEPAŃSKA, Zofia JASIŃSKA
Po Mszy – zbiórka na ogrzewanie; w przyszłą niedzielę – zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

PAŁOWO:
28 lutego 2021 r.
Beata PACAK, Ewelina ZJAWIŃSKA
7 marca 2021 r.
Kamilla LASEK, Aneta LASEK

9. We wtorek rozpoczęliśmy nasze parafialne czytanie Pisma Świętego przez Internet – w ramach duchowego przygotowania do Parafialnych Misji Świętych.
Spotkania te odbywają się: we wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty w godzinach: od 20.4o do 21.oo (spotkanie kończymy Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem).
Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą w tych spotkaniach.
Jest w dalszym ciągu do kupienia Pismo Święte, z którego korzystamy na naszych spotkaniach.

10. Paschaliki na Wigilię Paschalną (5 zł).
Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną (Wielki Post – Czas Miłosierdzia); skarbonki z dobrowolnymi ofiarami – jako dar serca dla Seniorów – przynieść można do kościoła w Wielki Piątek.

11. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Niepłodni – Niepłodne małżeństwa tęsknią i cierpią. – Jak im pomóc?; Zimny prysznic – Exodus 90 – program ascetyczny dla odważnych mężczyzn.

12. Wielu Bożych łask życzę Jubilatom i Solenizantom tygodnia. Wszystkim zaś Wam – Drodzy Parafianie – aby zapłonęło światło w naszych ciemnościach i abyśmy potrafili służyć innym mimo naszego ubóstwa.

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz