Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021 r.

Bóg jest Miłością. Ta Miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko, co ma, nie zostawia sobie niczego.

1. W 2 Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, w którym, po każdej Mszy Św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Święto Miłosierdzia Bożego to również Święto Patronalne Caritas. Z tej okazji zbierane są ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia, które prowadzi Caritas.

2. Msze Św. w tygodniu według stałego porządku.

3. W środę obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski.

4. W czwartek w Sycewicach, od godz. 16.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.oo Msza Św.

5. W najbliższą sobotę 17 kwietnia Mszą Św. o godz. 17.oo rozpocznie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę; dziękuję również za ofiary, które zbieraliście przez cały Wielki Post jako dar dla seniorów w ramach akcji Czas Miłosierdzia; oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
11 kwietnia 2021 r.
Agnieszka PIECHULSKA, Izabela POSZKE, Elżbieta LOTEK
18 kwietnia 2021 r.
Iwona BARTOS, Kamila JACKIEWICZ, Małgorzata GŁÓWCZEWSKA

ZĘBOWO:
11 kwietnia 2021 r.
Beata SAMSEL, Ewa ŚWIERGAL
18 kwietnia 2021 r.
Grażyna ŁOTOCKA, Magda ŚWIGOŃ

PAŁOWO:
11 kwietnia 2021 r.
Anna WANAGO, Marta AUCH, Henryk LEŚNIEWSKI
18 kwietnia 2021 r.
Danuta IŚKO, Regina KOWALCZYK

7. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Wielki Bóg i mały wirus – o tym czy należy zamykać kościoły ze strachu przed wirusem; Dobry zawsze – Bóg wie, co dla człowieka dobre. Banalne? Niekoniecznie.

8. Obfitości darów i łask Zmartwychwstałego – Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom – ufnego oddania się Bogu.

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK
proboszcz