Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 Niedziela Zwykła 5 września 2021 r.

„Otwórz się” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii do głuchoniemego. „Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić” – relacjonuje św. Marek. Otwórzmy się i my na uzdrawiające dotknięcie Bożej mocy. Prośmy Pana, aby nas dotknął i sprawił, abyśmy w całym życiu mogli mówić przede wszystkim językiem ewangelicznej miłości.

 

1. Rozpoczynamy 23 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

W ramach Dnia Solidarności z Afgańczykami – po Mszach – zbiórka ofiar do puszek.

W Sycewicach o godz. 8.3o oraz w Zębowie o godz. 10.oo – Msze Św. Dożynkowe.

Po Mszach w Zębowie i Pałowie – Spotkanie Żywego Różańca.

O godz. 17.oo na Plebanii – spotkanie z Radą Parafialną.

 

2. Młodzież klas pierwszych ponadpodstawowych, która chciałaby przygotować się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku, zapraszam na osobiste rozmowy do Kancelarii Parafialnej we wtorek i w środę od godz. 18.oo

 

3. KANCELARIA PARAFIALNA  czynna w środy od godz. 19.oo.

 

4. W środę o godz. 19.oo, na Plebanii – spotkanie Scholi.

 

5. Od dłuższego już czasu nie ma spotkań Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Caritas dlatego zapraszam w najbliższy czwartek po Mszy Św. na spotkanie w kościele wszystkich, którzy należeli do tych Wspólnot oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tych Wspólnot, by je ożywić.

 

6. Najbliższy czwartek to CZWARTEK SYNODALNY – modlić się będziemy w intencji Synodu naszej Diecezji; od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie Adoracji okazja do spowiedzi).

 

7. W najbliższą sobotę nie będzie Mszy Św. wieczornej w Sycewicach.

 

8. W przyszłą niedzielę zastępować mnie będą Ojcowie Benedyktyni ze Starego Krakowa.

 

9. Zapraszam do wspólnego czytania Pisma Św. przez Internet. W tym tygodniu od wtorku do piątku.

 

10. Jest dużo wolnych intencji w tygodniu. Zachęcam więc do zamawiania intencji mszalnych.

 

11. W niedzielę 26 września naszą Parafię wizytować będzie ks. Biskup Edward DAJCZAK. Plan wizytacji podam w przyszłą niedzielę.

 

12. Nasz Parafianin p. Mariusz MACHELSKI (masażysta z uprawnieniami i z doświadczeniem) mieszkający w Reblinku (Reblinko 9B) zbiera środki na terapię córki Ani przez wykonywanie masaży leczniczych i relaksacyjnych. (tel.: 507 810 993).

 

13. W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań Wójt Gminy Kobylnica prosił o przypomnienie wszystkim mieszkańcom o tym, że spis ten jest obowiązkowy i że trwać będzie do końca września.

 

14. W sobotę 18 września młodzież naszej Diecezji przeżywać będzie w Skrzatuszu Diecezjalny Dzień Młodzieży; a w niedzielę 19 września Diecezja nasza przeżywać będzie Diecezjalną Pielgrzymkę do Skrzatusza.

 

15. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.

 

16. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

 

SYCEWICE:
5 września 2021 r.
Danuta WASIAK, Ewa TOPÓLSKA, Elżbieta CHODOWSKA
12 września 2021 r.
Janina DANILUK, Honorata DANILUK, Krystyna RYSZKO

Dziękuję p. Zenkowi za koszenie trawy oraz wszystkim składającym ofiary na pranie.

ZĘBOWO:
5 września 2021 r.
Dorota i Andrzej NAWROCCY, Dorota i Robert NAWROCCY
12 września 2021 r.
Agnieszka WÓJCIK, Bogumiła PRZYGÓCKA

PAŁOWO:
5 września 2021 r.
Mirela KURPET, Lucjana NOWAK
12 września 2021 r.
Małgorzata SIUDEK, Iwona MAZUREK

 

17. Czytajmy naszą katolicką prasę. Polecam kolejnego Gościa Niedzielnego.

 

18. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim zaś Wam – Parafianom i Gościom – abyśmy w naszym życiu mówili przede wszystkim językiem ewangelicznej miłości.

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz