Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 Niedziela Zwykła 12 września 2021 r.

1. Rozpoczynamy 24 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

 

2. Na spotkaniu Rady Parafialnej uzgodniliśmy, że na remonty naszych kościołów, ofiary zbierać będziemy tak, jak do tej pory, – a więc przedstawiciele Wspólnoty Parafialnej chodzić będą od mieszkania do mieszkania czy od domu do domu i zbierać będą ofiary zapisując kto ile ofiarował. Następnie ofiary te wpłacane będą na specjalne konto i raz w miesiącu podawane będzie ile jest na koncie. Członkowie Rady Parafialnej już się zdeklarowali do zbierania ofiar, ale potrzebnych jest oczywiście więcej osób, dlatego proszę by zgłosiły się osoby, które chciałyby pomóc przy zbiórce ofiar.

W Zębowie remontować będziemy ołtarz główny i ambonę, w Pałowie wieżę, a w Sycewicach zbierać będziemy na remont chóru i na malowanie kościoła.

 

3. KANCELARIA PARAFIALNA  czynna w środy od godz. 19.oo.

 

4. Spotkanie Scholi w środę o godz. 19.oo, na Plebanii.

 

5. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w Sycewicach od godz. 16.oo (w czasie Adoracji okazja do spowiedzi).

 

6. Organizatorzy Święta Ziemniaka zapraszają na ziemniaczane smakołyki na plac przy Świetlicy – w piątek 17 września, od godz. 9.oo.

 

7. W sobotę 18 września o godz. 15.oo w kościele odbędzie pierwsze spotkanie-katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Również w sobotę 18 września młodzież naszej Diecezji przeżywać będzie w Skrzatuszu Diecezjalny Dzień Młodzieży; a w niedzielę 19 września Diecezja nasza przeżywać będzie Diecezjalną Pielgrzymkę do Skrzatusza.

 

8. W przyszłą niedzielę 19 września podczas Mszy Św. w Pałowie dziękować będziemy za tegoroczne plony oraz rolnikom, którzy trudzą się by nie zabrakło nam chleba.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kształcenie w Diecezji.

 

9. Zapraszam do wspólnego czytania Pisma Św. przez Internet.

 

10. Jest dużo wolnych intencji w tygodniu. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

11. W niedzielę 26 września naszą Parafię wizytować będzie ks. Biskup Edward DAJCZAK. Plan Wizytacji: Msze Św. jak w każdą niedzielę; ks. Bp. na każdej Mszy wygłosi do nas Słowo Boże; przewodniczyć będzie Mszy Św. w Sycewicach o godz. 13.oo; o godz. 15.3o w Sycewicach Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie w kościele z grupami parafialnymi; o godz. 16.3o na plebani spotkanie z przedstawicielami Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

 

12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
12 września 2021 r.
Janina DANILUK, Honorata DANILUK, Krystyna RYSZKO
19 września 2021 r.
Monika CHAŁBIŃSKA, Bożena PUSTKOWIAK, Joanna KALINOWSKA

ZĘBOWO:
12 września 2021 r.
Agnieszka WÓJCIK, Bogumiła PRZYGÓCKA
19 września 2021 r.
Małgorzata i Jerzy WINIARSCY

PAŁOWO:
12 września 2021 r.
Małgorzata SIUDEK, Iwona MAZUREK
19 września 2021 r.
Katarzyna KOCIENIEWSKA, Bożena SZCZEPANEK

 

13. Czytajmy naszą katolicką prasę. Polecam kolejnego Gościa Niedzielnego.

 

14. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Wszystkim zaś Wam – Parafianom i Gościom – dobrej, spokojnej niedzieli.

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz