Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

Istnienie Trzech Osób w Jedynym Bogu było nie do przyjęcia dla Żydów strzegących prawdy o Jedyności Boga. „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – zapewnia Zbawiciel. Oto delikatność Boga, który stopniowo kształtuje naszą ludzką świadomość. Prośmy Go, aby pozwolił nam uczynić kolejny krok na drodze zrozumienia Prawdy Objawionej.

 

 

1. Uroczystością Najświętszej Trójcy rozpoczynamy 11 Tydzień Zwykły.

Dzisiaj kończy się okres Komunii Wielkanocnej.

Spotkanie organizacyjne przed Festynem Parafialnym o godz. 19.oo na plebani.

 

2. We wtorek w Zębowie i w środę w Pałowie, Msze Św. według stałego porządku; po Mszach Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

3. W czwartek 16 czerwca obchodzić będziemy doroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. (nie tylko w procesji) oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych.

Msze Święte: w Zębowie o godz.: 8.oo (po Mszy procesja); w Pałowie o godz.: 12.3o (po Mszy procesja); w Sycewicach o godz.: 10.oo (po Mszy procesja).

Proszę o przygotowanie ołtarzy, zapraszam dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek przed Panem Jezusem, strażaków do baldachimu. Niech znakiem naszej wiary będą również niesione w procesji sztandary.

SYCEWICE: procesja w tym roku przejdzie ulicami: Za Stawem, Pogodną, Lipową, Kościelną. Proszę więc o przygotowanie ołtarzy: 1) mieszkańców ul. Za Stawem; 2) mieszkańców ul. Pogodnej; 3) mieszkańców ul. Lipowej i Kasztanowej (ołtarz na ul. Lipowej); 4) mieszkańców  ul. Dworcowej i Łąkowej (ołtarz na terenie kościoła).

ZĘBOWO: tradycyjna trasa wokół stawu. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1) mieszkańców Redęcina; 1) mieszkańców Reblina; 2) mieszkańców Zębowa (wioska i kolonia).

PAŁOWO: tradycyjna trasa jak przed pandemią. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1) mieszkańców Nosalina; 1) mieszkańców Pałówka; 2) mieszkańców Pałowa.

Uroczystość Bożego Ciała będzie również Uroczystością Rocznicową dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam więc dzieci rocznicowe wraz z rodzicami na tę uroczystość do Sycewic na Mszę o godz. 10.oo.

 

4. W piątek Msza Św. w Sycewicach; po Mszy Procesja na placu przed kościołem w ramach Oktawy Bożego Ciała .

 

5. W sobotę Mszy Św. w Sycewicach nie będzie.

O godz. 16.oo zaczynamy Festyn Parafialny, na który zapraszam wszystkich Parafian.

 

6. 25 czerwca w Amfiteatrze w Koszalinie odbędą się Uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji. Dla tych, którzy chcieliby wziąć udział – mam Karty Wstępu.

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
12 czerwca 2022 r.
Rodzice dzieci rocznicowych
19 czerwca 2022 r.
Janina DANILUK, Honorata DANILUK, Krystyna RYSZKO

Na remont kościoła za maj zebrano: ul. Sportowa, Pocztowa, Poprzeczna i Szkolna – 610 zł; ul. Lipowa, Kościelna, Za Stawem, Pogodna, Kasztanowa, Irysowa – 315 zł.; ul. Polna – 380 zł.; ul. Dworcowa – 20 zł.; ul. Łąkowa – 20 zł.; razem 1345 zł.

ZĘBOWO:
12 czerwca 2022 r.
Alina DYBOWSKA, Magdalena DYBOWSKA
19 czerwca 2022 r.
Edyta GOŁDA

PAŁOWO:
12 czerwca 2022 r.
Renata MAZUR-WOJCIECHOWSKA, Anna ROSOŁOWSKA
16 czerwca 2022 r.  Boże Ciało
Dorota URBAŃSKA, Elżbieta JANIK

 

8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na kształcenie w Diecezji.

 

9. Polecam kolejnego Gościa Niedzielnego: Czy Unia boi się Boga? – pomylenie neutralności z laickością to poważny i niepokojący błąd – o odarciu ze sfery Sacrum;

 

10. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: aby Pan dał nam natchnienie do wiary żywej, wolnej od rutyny i zniechęcenia.

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz