Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 Niedziela Zwykła 11 września 2022 r.

Bóg nie męczy się przebaczaniem; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie.

 

 

1. Rozpoczynamy 24 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

Zapraszam do internetowego – czytania Pisma Świętego – od wtorku do soboty o godz. 20.4o.

Po Mszy o godz. 13.oo spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowywać się będą do Pierwszej Komunii Świętej.

 

2. Msze w tygodniu według stałego porządku: we wtorek w Zębowie, w środę w Pałowie, a w czwartek, piątek i sobotę w Sycewicach.

 

3. KANCELARIA PARAFIALNA czynna w środę od godz. 19.oo.

 

4. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

5. Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą Dnia Modlitw za Ukrainę, który będzie miał miejsce 14 września Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość  Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

Decyzją Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka jako Diecezja pragniemy włączyć się w tę inicjatywę z otwartym sercem. Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim.

 

6. W czwartek przypada Wspomnienie NMP Bolesnej; od godz. 16.oo w Sycewicach Adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie Adoracji okazja do spowiedzi); o godz. 17.oo Msza Św.

 

7. W sobotę 17 września Mszą Św. o godz. 17.oo w Sycewicach – rozpocznie się spotkanie formacyjne dla Kandydatów do Bierzmowania.

 

8. W przyszłą niedzielę 18 września w Skrzatuszu odbywać się będą doroczne Diecezjalne Uroczystości. Osoby, które chciałyby pojechać wspólnie (parafialnie) do Skrzatusza proszę o zgłoszenie się po Mszy do zakrystii.

W przyszłą niedzielę zastępować mnie będzie o. Piotr – Redemptorysta z Rowów.

 

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę (dzisiaj na Sanktuarium w Skrzatuszu), tym którzy zbierają tacę (w przyszłą niedzielę puszka na kształcenie w Diecezji) oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
11 września 2022 r.
Irena WASILEWSKA, Jolanta HENDRYK, Małgorzata GRODZKA
18 września 2022 r.
Krystyna ŻULIŃSKA, Piotr ŻULIŃSKI, Barbara ZDYB

Zakończył się remont chóru. To kolejne przedsięwzięcie kosztowało nas: 25 600 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy zbierają ofiary na remont kościoła. Niech dobry Bóg błogosławi naszym kolejnym remontom (malowanie kościoła).

ZĘBOWO:
11 września 2022 r.
Monika WOCIAL, Inga WITTE
18 września 2022 r.
Agnieszka SAMSEL, Brygida SAMSEL

PAŁOWO:
11 września 2022 r.
Teresa BOLEJKO, Leokadia MANIECKA
18 września 2022 r.
Emilia HAJDANIUK, Beata KUDEŃ

 

 

10. Polecam kolejnego Gościa Niedzielnego, a w nim: Specjalny Dodatek – Dzieci w wirtualnej sieci – poradnik dla rodziców o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.

 

11. Dziękuję wszystkim, którzy podpisali się pod protestem w sprawie dzwonów (kurantów) i tym, którzy zbierali podpisy. Po niedzieli złożymy nasz protest do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Słupsku.

 

12. Wszelkich Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, abyśmy mieli otwarte serca na przemieniającą moc Bożej miłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz