Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 Niedziela Zwykła DZIEŃ św. JANA BOSKO 30 października 2022 r.

Bóg jest hojny i dobry, a spotkanie z Nim przemienia serce człowieka. Na Eucharystii przyjmujemy Boże obdarowanie i chcemy szczerze odpowiedzieć gotowością do dzielenia się z bliźnimi tym, co otrzymujemy.

 

 

1. Niedzielą naszego Patrona św. Jana Bosko rozpoczynamy 31 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

Dziękuję tym, którzy przed Mszą Św. adorowali Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie – by zgodnie z wizją naszego Patrona, zakotwiczać się przy kolumnie z Najświętszym Sakramentem, by w tych trudnych czasach nie stracić życiowej równowagi i sensu naszych życiowych zmagań.

Spotkanie Rady Parafialnej na plebanii o godz. 19.oo.

 

2. We wtorek 1 listopada obchodzić będziemy doroczną Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Św.: w Sycewicach o godz. 8.3o; w Zębowie o godz. 10.oo; po Mszy PROCESJA  na  CMENTARZU; W Pałowie o godz. 12.oo; po Mszy PROCESJA  na  CMENTARZU.

 

3. W środę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze Św.: w Zębowie o godz. 16.oo; w Pałowie o godz. 17.3o; w Sycewicach o godz. 19.oo. Po Mszach Nabożeństwo w kościele za wszystkich naszych zmarłych.

 KANCELARIA  PARAFIALNA  w najbliższą środę NIEczynna.

 

4. W czwartek (Pierwszy Czwartek Miesiąca) w Sycewicach od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.oo Msza Św., podczas której modlić się będziemy o nowe, święte i liczne powołania do służby w Kościele; po Mszy Wypominki.

W czwartek rozpoczniemy modlitwę za zmarłych polecanych w Wypominkach. Po wyczytaniu imion i nazwisk (części zmarłych), – Koronką do Bożego Miłosierdzia, – modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych przez Was w tegorocznych Wypominkach.

 

5. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać Odpusty za zmarłych.

Odpusty  dla  dusz  w  czyśćcu  cierpiących w  dniach  1- 8  listopada

ODPUSTY  JAKO  WIELKI  DAR  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Zyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową tradycję.

Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie Pokuty.

Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca.

WARUNKI  ZYSKANIA  ODPUSTU

  1. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (dyspozycja);
  2. Spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej;
  3. Przyjęcie Komunii Świętej;
  4. Odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. Wykonanie czynności związanych odpustem:
  • Nawiedzenie kościoła lub kaplicy w dzień Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny i odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy za zmarłych;
  • Nawiedzenie cmentarza w dniach 1 – 8 listopada i odmówienie modlitwy za zmarłych

Odpust ten może być ofiarowany tylko za zmarłych i tylko jeden raz w ciągu dnia.

 

6. W piątek (Pierwszy Piątek Miesiąca) zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę Św. Szkolną o godz. 17.oo (okazja do spowiedzi od godz. 16.oo).

 

7. W sobotę (Pierwszą Sobotę Miesiąca) – odwiedziny chorych od godz.: 9.oo; o godz. 16.15 spotkanie i zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Sycewicach.

Spotkanie i zmiana tajemnic Róż w Zębowie i Pałowie w przyszłą niedzielę po Mszy Św.

 

8. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy ile osób było na niedzielnych Mszach. Według Urzędu Skarbowego na terenie naszej Parafii mieszka 2171 os. Na Mszach w ubiegłą niedzielę były 233 os. [10,7%] (148 kobiet [6,8%] i 85 mężczyzn [3,9%]); Komunię przyjęło 145 os. [6,6%] (101 kobiet [4,6%] i 44 mężczyzn [2%])

 

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę [Bóg zapłać również za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na Fundację: Dzieło Nowego Tysiąclecia, z okazji Dnia Papieskiego. Zebraliśmy 653 zł.]. Bóg zapłać również za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
30 października 2022 r.
Katarzyna WIERZBICKA, Lucyna OSTROWSKA, Małgorzata ŻUREK
6 listopada 2022 r.
—————————————

ZĘBOWO:
30 października 2022 r.
Patrycja i Dominik TENCZA
6 listopada 2022 r.
Marzena i Stanisław WAWRZEŁA

Na remont kościoła Redęcin zebrał 562 zł.; Reblino i Reblinko 300 zł.

PAŁOWO:
30 października 2022 r.
Marta PACAK, Beata BALCERSKA
6 listopada 2022 r.
Wioletta ROSIAK, Sylwia WÓJCIK

 

10. W ramach próby cofnięcia Zarządzenia o wyłączeniu naszych kościelnych dzwonów o godz. 12.oo, 15.oo i 21.oo, od poniedziałku gromadzić się będziemy w tych godzinach w kościele w Sycewicach na wspólną modlitwę w intencji naszej Parafii oraz za wrogów Kościoła. Zgłosiło się trochę osób, które podjęły to wyzwanie. Proszę jednak, by w miarę możliwości, wszyscy Parafianie z Sycewic poczuli się odpowiedzialni za tę bulwersującą sytuację. Gromadźmy się w miarę możliwości na wspólnej modlitwie na Anioł Pański, na Koronce do Bożego Miłosierdzia i na Apelu Jasnogórskim w naszej sycewickiej świątyni, a przyniesie to dobre owoce. Złą sytuację Bóg potrafi przemienić w dobro.

 

11. Internetowe Parafialne czytanie Pisma Świętego od tego tygodnia rozpoczynać będziemy o godz. 20.3o, i kończyć będziemy błogosławieństwem o godz. 20.5o .

W tym tygodniu ze względu na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, czytanka Biblijna będzie w czwartek, piątek i sobotę.

 

12. Wszelkich Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, by Jezus nieustannie uzdrawiał nasze serca.

 

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz