Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 Niedziela Adwentu – Gaudete 11 grudnia 2022 r.

„Oto wasz Bóg… On sam przychodzi, aby was zbawić”. Słowa Proroka Izajasza przynoszą pociechę w czasie przygotowania do Świat Narodzenia Pańskiego. Potrzebujemy radości, ale potrzebujemy też zbawienia.

 

 

1. Niedzielą Gaudete – Radujcie się – rozpoczynamy 3 Tydzień Adwentu.

Podczas Mszy Św. o godz. 13.oo w Sycewicach, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzymają poświęcone Medaliki.

Siostry Klaryski ze Słupska – Uroczystą Mszą Św. o godz. 10.oo, której przewodniczyć będzie ks. bp. Zbigniew ZIELIŃSKI, zakończą Jubileuszowy Rok cichej obecności i adoracji Jezusa Hostię w Słupsku.

W Sanktuarium św. Józefa w Słupsku na Mszy św. o godz. 13.oo wniesione zostaną relikwie św. Rity – matki, zakonnicy, patronki w trudnych dla nas sprawach i bł. Carlo Acutisa – który jest wzorem dla ludzi młodych w trosce, by być zawsze z Bogiem.

 

2. Zapraszam na Msze Św. Roratnie ku czci Matki Bożej (z lampionami).

 

3. W czwartek od godz. 16.oo (w Sycewicach) Adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie Adoracji okazja do spowiedzi). O godz. 17.oo Msza Św. Roratnia.

 

4. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej podjęliśmy decyzję o przywróceniu tradycji Parafialnej Wigilii dla Wspólnot Parafialnych. Wigilia ta odbędzie się w piątek 16 grudnia o godz. 19.oo na plebanii. Proszę więc o zgłaszanie się chętnych ze Wspólnot Parafialnych. Wigilię przygotowujemy sami, – nie korzystamy z funduszy parafialnych – więc każdy uczestnik przynosi coś na wspólny stół.

 

5. W sobotę 17 grudnia, Mszą Św. o godz. 17.oo w Sycewicach rozpoczniemy kolejne Spotkanie Formacyjne dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, który przyjmą podczas Uroczystości Odpustowej ku czci naszego Patrona – św. Jana Bosko – 31 stycznia.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię. [W ubiegłą niedzielę (puszka) zebraliśmy 378 zł. na pomoc Kościołowi na Wschodzie].

SYCEWICE:
11 grudnia 2022 r.
Monika CHAŁUBIŃSKA, Janina DANILUK, Honorata DANILUK
18 grudnia 2022 r.
Bożena PUSTKOWIAK, Joanna KALINOWSKA, Jolanta KOWALSKA

[ŻŁÓBEK: jutro – w poniedziałek – o godz. 19.oo p. Jerzy będzie przygotowywał podest do żłóbka; proszę o pomoc!]

ZĘBOWO:
11 grudnia 2022 r.
Justyna LIPKA, Dominika LIPKA
18 grudnia 2022 r.
Małgorzata FIJAŁKOWSKA, Teofil FIJAŁKOWSKI

[UBIERANIE  CHOINEK: w środę 21 grudnia o godz. 18.oo]

PAŁOWO:
11 grudnia 2022 r.
Małgorzata WOJCIECHOWSKA, Marietta KOWAL
18 grudnia 2022 r.
Alicja KUKOWSKA, Ilona KUKOWSKA

[Chciałbym uregulować sprawę ziemi parafialnej w Pałowie, dlatego proszę o zgłoszenie się do mnie osoby, która uprawia tę ziemię parafialną].

 

7. Polecam Gościa Niedzielnego, a w nim: Radość, – czyli nawyk życia chwilą obecną; Zachwycająca Matka – o Kościele, który sam stopniowo odkrywał postać Maryi i pokazywał Ją ludziom, a ludzie wraz z Kościołem dorastali do zrozumienia Jej roli.

 

8. O zbliżających się Odwiedzinach Duszpasterskich – KOLĘDZIE – jeszcze będzie czas coś więcej powiedzieć, ale chciałbym Was już dziś poinformować, że tegoroczna KOLĘDA, będzie się odbywała zwyczajowo, tak jak to było przed pandemią.

 

9. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim zaś Parafianom i Gościom życzę – abyśmy dobrze przygotowali nasze serca na spotkanie z Bogiem w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK  PROBOSZCZ