Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Każdy znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych.

 

 

1. 5 Niedzielą rozpoczynamy 2 – PASYJNĄ – część Wielkiego Postu (pierwsza miała charakter POKUTNY). W 5 Niedzielę Wielkiego Postu zasłania się krzyże.

Zasłona ta jest symbolem żalu i pokuty, jakim grzesznik oddać się powinien, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na Majestat Boski, którego oblicze nieprawościami swymi sobie przysłonił.

Na niecałe dwa tygodnie Jezus znika z naszych oczu, abyśmy się mogli niecałe dwa tygodnie później Nim ucieszyć.

Dziś zasłaniamy krzyże, aby zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek.

Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień naszego Patrona św. Jana Bosko. Dziękuję za Adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św.

Przy wyjściu z kościoła można kupić Palmy na Niedzielę Palmową.

 

2. W najbliższą środę Kancelaria Parafialna będzie NIECZYNNA.

 

3. Zbliża się 18. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Rokrocznie tego dnia modlimy się z wdzięcznością za Jego Pontyfikat oraz podejmujemy refleksję nad pozostawionym przez Niego dziedzictwem, którego bogactwo sprawia, że świat nazywa św. Jana Pawła II świadkiem nadziei, apostołem jedności, pielgrzymem pokoju, orędownikiem prawdy, sługą miłosierdzia, obrońcą godności człowieka, wychowawcą młodych, papieżem wolności, człowiekiem modlitwy, papieżem rodziny i dialogu (hasła Dni Papieskich). Także nas, rodaków Świętego Papieża, to dziedzictwo i obchody rocznicy Jego odejścia do Domu Ojca inspirują do odważniejszego wyznawania naszej wiary i do życia według jej zasad. Proszę wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego
i wiernych świeckich o podjęcie intensywnej modlitwy i refleksji oraz zorganizowanie wydarzeń, które nam pomogą w realizacji tego zadania. To zadanie nabiera szczególnego znaczenia w kontekście podejmowanych ostatnio w Polsce bezprecedensowych ataków na św. Jana Pawła II i na prawdy, które głosił.

Zbigniew ZIELIŃSKI
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

4. Zapraszam wszystkich Parafian na Parafialną Drogę Krzyżową (wokół kościoła), – w piątek 31 marca po Mszy Św. w Sycewicach, podczas której rozważania poprowadzi Rada Parafialna. Niech ta Droga Krzyżowa będzie wyrazem wdzięczności za św. Jana Pawła II.

 

5. W sobotę 1 kwietnia zapraszam wszystkich chętnych do wspólnego odprawienia Parafialnej Drogi Krzyżowej Pielgrzyma przy krzyżach i kapliczkach na terenie całej naszej Parafii. Początek w Sycewicach o godz. 9.oo (przejazd samochodami).

O godz. 16.15 Spotkanie Formacyjne Żywego Różańca i zmiana Tajemnic Różańcowych w Sycewicach (Pierwsza Sobota Miesiąca)

 

6. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową – poświęcenie palm przed Mszą Św. przy Krzyżu Misyjnym.

Zmiana Tajemnic Różańcowych w Zębowie i Pałowie.

 

7. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia, – w dzień śmierci św. Jana Pawła II, – zapraszam wszystkich Parafian na Uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.oo, który zakończymy o godz. 21.37, kiedy to Ojciec Święty odszedł do Domu Ojca.

 

8. Spowiedź przedświąteczna w przyszłą niedzielę 2 kwietnia – przed i podczas Mszy Św. (będzie spowiednik – o. Piotr – Redemptorysta z Rowów).

 

9. Przedświąteczne Odwiedziny Chorych będzie w Wielką Środę 5 kwietnia od godz. 9.oo.

 

10. Zakończyliśmy wspólne Parafialne Internetowe czytanie Pisma Świętego. Przez ponad 2 lata (02.2021r.-22.03.2023r.) wczytywaliśmy się i wsłuchiwaliśmy się w Boże Słowo. Przeczytaliśmy całe Pismo Święte – Starego i Nowego Testamentu. Teraz będziemy omawiali poszczególne Księgi. Zapraszam więc wszystkich na Internetowe Spotkania Biblijne, które będą się odbywać we wtorki, środy, czwartki i piątki, od godz. 20.3o do 20.5o. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 28 marca o godz. 20.3o.

 

11. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
26 marca 2023 r.
Jolanta MARCINIAK, Magdalena LASZKIEWICZ, Alicja RYŻKO
2 kwietnia 2023 r.
Sylwia PANEK, Barbara KOWAL, Joanna MAŚLAK

ZĘBOWO:
26 marca 2023 r.
Agnieszka SAMSEL, Brygida SAMSEL
2 kwietnia 2023 r.
Agnieszka WÓJCIK

Reblino i Reblinko zebrało w marcu na remont kościoła 620 zł.

PAŁOWO:
26 marca 2023 r.
Agnieszka JOSKOWSKA, Agata MAJSTEREK
2 kwietnia 2023 r.
Regina KOWALCZYK, Danuta IŚKO

 

12. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy całe życie poddali przemieniającemu działaniu Boga.

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz