Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 Niedziela Zwykła – 8 października 2023 r.

z  MYŚLI  św. JANA  PAWŁA II

Chociaż nie znamy przyszłości i nikt nie jest w stanie ustalić w jakim kierunku podążą dzieje ludzkości, ani jak potoczy się życie poszczególnych narodów, wiemy, że przyszłość leży w rękach Wszechmocnego Boga, który kieruje losami ludzkości, widzi je w perspektywie zgoła innej aniżeli nasza.

 

 

1. Rozpoczynamy 27 Tydzień Zwykły w Liturgii Kościoła.

Podczas Mszy Św. o godz. 14.oo w Sycewicach – poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

Zbliża się listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych – można zabrać kartki na Wypominki za naszych zmarłych.

Na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Koszalinie zebraliśmy do puszki 552 zł.

 

2. Różaniec: Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową do naszych kościołów.

W NIEDZIELE: w Zębowie i Pałowie przed Mszą Św.; w Sycewicach po Mszy Św. o godz. 14.oo.; W  TYGODNIU: w Zębowie we wtorek, w Pałowie w środę – po Mszy Św.; w Sycewicach – w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.oo; w czwartek, piątek i sobotę po Mszy Św.

 

3. Msze Św. w tygodniu według stałego porządku.

 

4. KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA w środę od godz. 19.oo.

 

5. W czwartek (w Sycewicach) od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu; w czasie Adoracji okazja do spowiedzi.

 

6. W sobotę o godz. 15.oo (na plebanii) Spotkanie Formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii;

Mszą Św. o godz. 17.oo rozpocznie się Spotkanie Formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

7. W przyszłą niedzielę 15 października obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem: Cywilizacja Życia; po Mszy zbiórka ofiar do puszki na Fundację stypendialną dla zdolnej-ubogiej młodzieży – Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W przyszłą niedzielę 15 października o godz. 15.oo na plebanii – spotkanie całej naszej Parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca.

 

8. Rozpoczynamy dzisiaj przygotowanie do Peregrynacji Piety Skrzatuskiej, która będzie w naszej Parafii 1-3 grudnia. Od dzisiaj odmawiać będziemy modlitwę do Matki Bożej Skrzatuskiej oraz uczyć się będziemy Hymnu Peregrynacji, który śpiewać będziemy na zakończenie Mszy Św.

 

9. Od dzisiaj można kupić nasze diecezjalne kalendarze na przyszły rok w cenie 10 zł.

 

10. Kustosz Sanktuarium św. Józefa w Słupsku zaprasza na Mszę Św. w intencji czynnych i emerytowanych nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji i obsługi szkół, przedszkoli i żłobków, która z okazji Dnia Edukacji Narodowej odprawiona zostanie w piątek, 20 października o godz. 18.oo.  Mszy Św. przewodniczyć będzie JE. Ks. Biskup Zbigniew Zieliński.

 

11. W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce (również w całej naszej Diecezji) – Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” zaprasza naszą Wspólnotę Parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery …). Zbiórka będzie miała miejsce od poniedziałku 16 do czwartku 19 października. Zużyty sprzęt będzie można składać na trawniku przy kościele w Sycewicach (będzie tabliczka informacyjna). Zebrany sprzęt będzie odebrany w piątek 20 października. Więcej informacji w niedzielę za tydzień.

 

12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za przygotowanie kościoła na Niedzielną Eucharystię.

SYCEWICE:
8 października 2023 r.
Barbara ZDYB, Alfreda ZDYB, Katarzyna DZIWISZ
15 października 2023 r.
Ewelina PRZEDBORSKA, Katarzyna ZABŁOTNA, Anna MOZGAWA

We wrześniu na kościół zebrano 1341 zł.: ul. Sportowa, Poprzeczna, Szkolna, Pocztowa 570 zł; ul. Polna, Łąkowa, Dworcowa, Słupska 370 zł.; ul. Lipowa, Pogodna, Kościelna, Za Stawem, Kasztanowa, Żonkilowa 371 zł.

ZĘBOWO:
8 października 2023 r.
Monika WOCIAL, Inga WITTE
15 października 2023 r.
Agnieszka SAMSEL, Brygida SAMSEL

PAŁOWO:
8 października 2023 r.
Danuta KOWAL, Marietta KOWAL
15 października 2023 r.
Beata KOWAL, Alicja KUKOWSKA

 

13. Polecam Gościa Niedzielnego. Czytajmy naszą katolicką prasę!

 

14. Z myśli św. Jana Pawła II.

 

15. Wielu Bożych łask życzę Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: abyśmy otwierając się na dary Ducha Św., owocnie współpracowali z Jego łaską.

 

 

 

 

 

 

ks. Piotr RATAJCZAK proboszcz